Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tevékenységgel lehet...

Milyen tevékenységgel lehet eltölteni a kiesett időt ha valakit nem vettek fel felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Párom 22 éves,Felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezik,az érettségi bizonyítványát nagyon jól zárta csupa 4-es 5-ös,Emellett idén elvégzett sikeresen egy OKJ-t melynek Oklevele szerint sajtótechnikus.Újságíró vagy történelem tanár szeretne lenni,mindkettőhöz nagyon ért.Idén sajnos később jött meg a nyelvvizsga eredménye így 5-6 ponttal lecsúszott az idei ponthatároknál.Szeretne Főiskolára menni,diplomát szerezni,de nem tudja,hogy ezt az egy évet mivel töltse.Fizetősre nem tud menni,sem diákhitelt felvenni ugyanis az anyagi körülmények nem engedik.Szerintetek mit lenne érdemes tennie ebben az egy évben?Kitartó,megbízható és ambíciózus de tavaly is a ponthatár volt a gond ugyanis amint szerez plusz pontokat minden évben emelik a ponthatárt,tavaly 1 ponttal csúszott le a történelemszakról....
2011. júl. 22. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Fellebbezzetek, mert megvan a pontja, csak épp nem ért oda időben.
2011. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy a pontokat 7-én kellett leadni,de páromnak csak 17-én jött meg a nyelvvizsgája.Így nem lehetséges a fellebbezés szerintem de nem tudom.Mindenesetre nem tudjuk,hogy mit tegyen....
2011. júl. 22. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Elmegy dolgozni, addig is spórol legalább egy keveset.

2. Elmegy külföldre önkénteskedni, vannak olyan projektek, amit pl. az EU finanszíroz, akár oktatni is lehet meg egyéb lehetőségek (akár mehetnétek mindketten)

3. Az első kettő kombinációja: kimegy külföldre pénzt keresni, legalább nyelvet is tanul, és sokkal jobban keresne, mint itthon

4. Beutazzátok stoppal Európát (:))

2011. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:DNagyon köszönöm,rendben csak sajnos igen az anyagiak nem úgy hozzák,de dolgozni mindenképpen szeretne csak akkor már újságíró vagy történelem vagy ilyesmi,de a költségtérítéses képzéseket még megnézzük.Nagy kalappal mindenkinek aki még csak jövőre fog idegeskedni,és Gratulálok mindenkinek aki sikeresen felvételt nyert:
2011. júl. 22. 00:30
 5/9 anonim ***** válasza:
De az nem gond. A jelentkezési papírjára ráírta, hogy van nyelvvizsgája? Mert ha igen, akkor elvileg szerintem lehetséges, nem ti tehettek róla, hogy nem érkezett meg.
2011. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy az eredmény nincs meg, vagy csak maga a kézhez kapott bizonyítvány...
2011. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az eredmény hétfőn jött meg. 78%-os felsőfokú angol nyelvvizsgája lett.Középsikolás tanárnak pedig kell diploma de ez azért elég idegesítő,hogy pár pont mindig:S 382 pontja lett,nyelvvizsga nélkül..
2011. júl. 22. 00:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezzel már nincs mit kezdeni, nem a felvisek hibája. Volt 1 határidő megszabva, hogy az addig kiállított nyelvvizsgákat fogadják csak el. Emellett júl. 8. volt a pótlási határidő is.
2011. júl. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna megvárnotok a bizonyítványt. ki is volt írva felvire, hogy le kell tölteni egy kérvényt, és azt benyújtani, hogy van nyelvvizsgája, és elfogadták volna.
2011. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!