Ha elvégzem az ELTE-n a fizika kart, akkor mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Mihez tudok kezdeni az elvégzett alapszakkal, a mesterszakkal, vagy a doktori címmel?
2011. júl. 23. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mehetsz a mekibe hamburgert sütni.
2011. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Az első válaszolóra reagálva: szerintem félre olvastad a kérdést, nem bölcsész szakról beszélt a kérdező.

Amúgy ha komolyan gondolod a fizikát, és jól is megy, később kutatásokat is végezhetsz. Én akiket ismerek fizikusok azok mind a Cern-nél dolgoznak. Taníthatsz is akár középiskolában, vagy főiskolán.

2011. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

"Taníthatsz is akár középiskolában"


Kezdő fizud 90 ezer lesz akkor. na ennyit a mekiben is megkapsz, és ott mellé naponta kapsz egy menüt is.

2011. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt neked kell tudnod, ha már valami rávitt, hogy itt tanulj. Az tanulatlan 54%-ossal meg ne foglalkozz.
2011. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha fizika szakot akarsz végezni, akkor nem lesz elég egy alapfokú képzés mert a jó melók mind azoknak mennek majd akiknek van legalább MA képzésük. Lehet, hogy kapnál valami kezdős munkát valahol de ez nem még olyan 'igazi' munka, szóval muszáj lenne legalább egy MA-t csinálnod. Utána taníthatsz suliban, vagy elmehetsz kutatónak. Egyetemi prof viszont csak doktori címmel lehetsz.
2011. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fizikatanár,fizikus,esetleg elvégezhetnél később valami mérnöki szakot is.Szerintem alapszakkal lehetsz tanár simán általános iskolában,az én kémiatanárom mesterszakkal tanít gimiben,de sztem ez ott sem feltétel.Doktori címmel meg egyetemi tanár.

Azzal meg tényleg ne foglakozz,aki a mekibe szeret dolgozni...

Sok sikert:)

2011. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hemzsegnek manapság a tanárok a természettudományos tárgyakból,ezzel könnyebben találhatsz állást,nem úgy mint pl. a nyelvtanárok.Mellette vállalhatnál korrepetálást is.Esetleg párosíthatnád a matekkal is,ha megy (gondolom ha a fizika megy,a matek is).
2011. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Na megint egy baromságdömping kellős közepébe csöppentem. Mindegy, már megszoktam itt a gyakorikerdeseken.


1. Nincs olyan, hogy fizika kar, csak fizika szak. A kar a természettudományi kar.


2. Olyanok azért ne osszák már az észt, akik még azt sem tudják, hogy fizikából MSc-t lehet kapni és nem MA-t.


Na akkor a lényeg. Elméleti fizikával csak kutatóként tudsz dolgozni, ezért megy mindenki a CERN-be. Ha az iparban akarsz elhelyezkedni, inkább menj valamilyen mérnök szakra.

2011. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tudom, hogy természettudományi szakokon Msct lehet kapni, szerintem lényegtelen, hogy MA-t írok vagy Msct, lényegében majdnem ugyanaz.. a lényeg, hogy mesterszak. Nem kell itt játszani a fejedet, nem vagy itt okosabb senkinél, csak talán bunkóbb.
2011. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!