Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekpszichológus szeretnék...

Gyermekpszichológus szeretnék lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyermekpszichológus szeretnék lenni de nem tudom pontosan,hogy mit csináljak,mármint nem tudom,hogy ebből csak egyetem kell-e és előtte semmi,vagy előtte kell-e valami suliba járni. Kérlek segítsetek!
2011. júl. 24. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem valamelyik egyetem bölcsészkarának pszichológia szakára kell jelentkezned érettségi után. Többek közt az ELTE-n van bölcsészkar....
2011. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jól kell érettségizni, és utána pszichológia szakra menni.

A felvi.hu-n meg tudod nézni, hogy mik az érettségi követelmények, illetve az idei ponthatárt is megnézheted (minden évben elég magas szokott lenni, azért nem árt plusz pontokat is begyűjteni, pl. nyelvvizsga, emelt érettségi).

2011. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Pszichológia szak kell. Az ELTE-n pont nem a bölcsészkaron van, de amúgy minden igaz.
2011. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezeken a helyeken mind van:

Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar

Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar

Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar

2011. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ülj be egy sarokba, és várd meg, amíg elmúlik. A pszichológus ismerőseim között egyetlen egy olyan van, akinek van munkája, de ő is nagyon keveset keres, nagyon messzir jár, és valószínűleg hamarosan kirakják.
2011. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nagyon fontos, hogy ne halld meg az ilyeneket, mint az előző.
2011. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Most miért kell elvenni a kedvét? Hát ha egyszer ezt szeretné csinálni, akkor miért ne tanulhatna pszichológiát? Nem tudom, miért kell kapásból lehurrogni mindenkit, akinek van egy elképzelése arról, hogy mivel akar foglalkozni.

Különben meg ezt a diplomát pont, hogy több helyen is lehet hasznosítani, ha az embert nem ejtették a fejére.

2011. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

"Most miért kell elvenni a kedvét?"


Hát jó, nem veszem el a kedvét, menjen nyugodtan pszichológusnak. Csak aztán ne nyisson öt év múlva olyan "brühühühűűűűű, ebben az országban nem lehet munkát kapni, brühühühühü" topikot, amiből már van itt egy pár. MINDEN BÜFÉSZAKOSNAK MEG LETT MONDVA, HOGY NEM TUD MAJD ELHELYEZKEDNI, mégis itt rinyálnak.


Baromi nevetséges, ahogy senki nem hajlandó utánanézni a munkaerőpiaci helyzetnek továbbtanulás előtt, de végzés után azért elvárják a jó munkahelyet.


"Különben meg ezt a diplomát pont, hogy több helyen is lehet hasznosítani, ha az embert nem ejtették a fejére."


Ok, akkor mond el az 5-6 munkanélküli meg ingyen dolgozó pszichológus ismerősömnek, hogy őket a fejükre ejtették. Amúgy hol lehet ezt olyan marha jól használni? Szerintem érdekelné őket az infó.

2011. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
*mondd
2011. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget,még annak is aki szerint ez nem valami jó szakma. Lehet furának fog ez hangzani de engem nem az érdekel,hogy mennyit lehet evvel keresni,hanem hogy a gyermekeknek segíteni tudjak.

De ez csak egy gondolat,hogy mi legyek ha nagy leszek,és van még egy fél évem hogy eldöntsem,mivel jövőre fogok ballagni. De emellett a cukrász is nagyon tetszik mivel nagyon szeretek sütni. :)

2011. júl. 24. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!