Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BKF - kötelező az emelt...

BKF - kötelező az emelt érettségi? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

A Budapesti Kommunikációs Főiskola - Kommunikáció és Média szakára szeretnék jelentkezni, eddig úgy volt, hogy emelt magyar érettségit fogok tenni, de annyi negatív kritikát hallottam róla, hogy úgy gondolom, jobban járok a közép szinttel. A kérdésem: mindenképpen kötelező valamiből emelt érettségit tennem, vagy nem kell ?

Próbáltam utánajárni a honlapon, de sehol sem találtam erre utalást...

Ez nagyon fontos nekem, úgyhogy kérem azok válaszoljanak akik tényleg tudják, és lenéző "keresd tovább" kommentektől kíméljetek... Köszönöm!


2011. szept. 11. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyelőre még nincs előírva kötelezően az emelt szintű érettségi ezen a szakon, de a jövő szeptemberre vonatkozó felvételi eljárás szabályai és tudnivalói december közepén jelennek meg.

Most még a felsőoktatási intézmények az emelt szinten teljesített legalább 30%-os eredményű érettségi vizsgáért többletpontot adnak, amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsgaeredmény alapján számítják. Ez tárgyanként 40 pont, vagyis maximum 80 többletpontot kaphatsz érte.

2011. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!