Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bemehetek egy egyetemre úgy,...

Skarma kérdése:

Bemehetek egy egyetemre úgy, hogy nem ott tanulok és meghallgathatom az előadásokat?

Figyelt kérdés

Nem vettek fel az ELTÉRE, ezért egy másik fősulira megyek. Ezzel nincs is bajom, de szeretném tudni, hogy megtehetem-e azt, hogy mégis bejárok egy bizonyos szak óráira. Kis szakról van szó, tehát nem besurranni akarok.

Azt hallottam, hogy ezek az egyetemi előadások valójában nyitottak, bárki bemehet. Ez tényleg így van? Fizetnem sem kell érte? Elég ha szólok a szakon lévő tanároknak?


2011. júl. 24. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bemehetsz persze.
2011. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel az egyetem egy szolgáltatás, és fizetni kell érte (vagy te fizetsz, vagy az állam fizeti ki neked), ezért nem hinném, hogy "legális" lenne beülni más egyetem óráira. De mivel a kutya sem foglalkozik azzal, hogy ki ül ott az órákon, szerintem nyugodtan megteheted.
2011. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szólnod sem kell.
2011. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nagy előadáson senki sem nézi ki vagy, ám egy 30 fős táblagyakon már ellenőrzik jelenléti ívvel és megszámolással mi a helyzet.
2011. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szólnom nyilván kell, mert azon a szakon csak 5 hallgató van, és feltűnne, hogy egy hatodik idegen is beült...

De ha felajánlom hogy fizetek valamennyit érte, akkor nincs akadálya, igaz?

2011. júl. 24. 13:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Szemináriumra szerintem nem. De előadásra biztos, hogy bemehetsz.
2011. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát kicsit furcsán fog nézni majd a tanár, ha fizetni akarsz... Vagy talán annyit fog mondani, hogy akkor kérek szépen 225 ezer forintot félévenként, annyiba kerül a képzés.
2011. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előadások nyilvánosak az egyetemeken. Gyakorlatokra ez nem igaz.
2011. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2011. júl. 24. 13:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Légyszi írd le konkrétan, milyen előadásról van szó, nem tudok elképzelni egy 5 fős előadást. Egyébként az előadások nyilvánosak, ingyenesek és teljesen legálisan beülhet bárki. És egyáltalán nem kell szólni a tanárnak (persze ez fura, ha ilyen kicsi).
2011. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!