Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak úgy lehetek óvónő, ha...

Csak úgy lehetek óvónő, ha egyetemet végzek, vagy van valamilyen másfajta képzés is?

Figyelt kérdés
Óvónő szeretnék lenni, de 24 éves leszek, mire tudnék egyetemre jelentkezni. 27-28 éves koromban végeznék, de én előbb szeretnék munkába állni ebben a szakmában. Plusz ennyi tanulás és utazás (egyetem és otthon között) mellett nem tudom mennyire tudnék munkát vállalni (sajnos rettenetesen rossz anyagi körülmények között élek a szüleimmel).
2011. júl. 26. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell egyetem, csak főiskola. De ha pénzt akarsz, akkor ne óvónőnek tanulj, minimálbérrel szúrják ki a szemed, óvónő barátnőm mesélte, hogy amikor elkpedt, mennyi fizetést ajánlanak neki, az idősebb óvónők azt mondták, kerítsen egy pénzes pasit, máshogy ebből nem fog kilábalni. Nem kerített. Évek óta minden hónapban nullára jön ki, egy kis albérleti szobát bérel, egy lakást ugyanis nem tudna fenntartani.

Akkor inkább csinálj valami jó szakmát, azzal többet keresel.

2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, de nem nehéz és nem tudom biztosan, de lehet hogy levelezőn is lehet csinálni. Megkérdezhetem miért csak 24 évesen tudsz majd jelentkezni?
2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

óvónőképző főiskolát kell végezni, igen, az 3 éve

a bölcsiben ha jól tudom egy 2 éves képzéssel lehet elhelyezkedni, csecsemőgondozó, vagy ilyesmi a neve

a dajkáknak nem tudom, milyen végzettség kell, de szerintem menj be egy oviba és kérdezd meg az intézményvezetőt, ő biztos tud segíteni :D én ennyit tudtam :D

2011. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Ha óvónő szeretnél lenni mindenképpen főiskolát kell hozzá elvégezni+ugye a diplomához szükséges a nyelvvizsga.

Legalább alapfok.

A dajkának úgy tudom hat hónapos képzés kell plussz gyakorlat.

Üdv

2011. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és lehet levelezőn is...:)
2011. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert hozzá...:)

Ha bármi kérdésed nekem írhatsz nyugodtan...én ezt végeztem..

Kedves Előttem szóló...azért nem olyan könnyű ám ez sem..jó nem egy orvosi, de csak diplomát ad a végén...tehát hajtani kell érte...a pszichológia annyira nem könnyű...

2011. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Épp most írtam le a történetemet ebben a témában. Nekem sikerült, igaz, külföldön.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit fűznék hozzá, hogy középfokú nyelvvizsga kell a diploma kézhezvételéhez
2011. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem feltétlen kell középfokú nyelvvizsga ha megvan neki a teljes alapfok az is elég pl Kecsón...de lehet tévedek...
2011. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, felpontoztam mindenkit! :) Már megvan a középfokú angol nyelvvizsgám, 2005-ben letettem. Amúgy a kereset az nem diplomás minimálbér? Szóval nem 70 ezer vagy ilyesmi.. :S


Egyik válaszolónak: csak azért 24 évesen tudnám kezdeni, mert most 23 vagyok, lecsúsztam a jelentkezésről, és költségtérítésesre nem tudok menni, nem bírnám anyagilag.. Mert ugye a pótfelvételin már csakis költségtérítéses szakokat lehet választani. Következő jelentkezésnél meg már majdnem 24 lennék. Csak ezért írtam.

2011. júl. 31. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!