Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ér valamit egy gazdaságinforma...

Ér valamit egy gazdaságinformatikus diploma?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy valakinek van e tapasztalata a gazdaságinformatikai egyetemi képzésekről, mert felkaptam a fejem eme képzés hallatán(a gazdaság és az informatika egyaránt érdekel), s ezért átnéztem az idei ponthatárokat és meglepett, hogy a Corvinus egyetemen kívül(418 pont) az összes többi egyetemen 350 pont alatt van a határ. Ez elgondolkodtatott, hogy vajon egy büfészakról van e szó vagy komolyabb állásokra is lehet pályázni ezzel a diplomával? Szívesen olvasnék róla, hogy kinek milyen állást sikerült szereznie ezzel a szakkal! Illetve másik kérdésem lenne, hogy miket tanítanak és milyen nehézségi szinten.
2011. júl. 28. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha BGF-en vagy BCE-n szerzel gazdasági informatikai diplomát, és érted is a szakmádat, akkor tuti az állás. Itt is vannak különböző szakirányok, pl logisztikai, üzlet, e-kereskedelmi.. amik mostanság kapós dolgok.


itt megtudod nézni a BGF gazd-info. tantárgylistáját:


[link]


remélem tudtam segíteni? :)

2011. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem ezt a Budapest Gazdasági FŐsulit és 301 volt idén a ponthatár erre a képzésre, míg a Corvinuson 400 felett. Biztos, hogy jó ez a fősuli?
2011. júl. 28. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ott voltam a nyílt napon (BGF), és halottam amit a tanárok mondtak, hidd el el lehet vele helyezkedni, ezért is döntöttek úgy, hogy elindítják. :)

Szerintem azért alacsonyabb most a ponthatár, mert ebben az évben indították először ezt a képzést, jövőre vagy 1-2 éven belül tuti több lesz.

2011. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A BCE-n nem azért annyi a ponthatár, mert olyan atom tudást adnak mellé, hanem, mert egyrészt az egyetemnek vannak kapcsolatai, másrészt, csak az esik ki onnan, aki nem akarja elvégezni a képzést. Bekerülni nehéz, az igat, de kiesni még nehezebb. Szerinted miért akar mindenki oda menni?
2011. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te drága. Nekem elég sok Corvinusos ismerősöm van és azért nem olyan könnyű bentmaradni :) ha valaki tanul akkor könnyű átmenni. Ha nem tanul és még hülye is akkor kiesik mint a szar.
2013. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, azóta már második félévemben vagyok a corvinuson :)
2013. márc. 2. 10:08
 7/7 anonim válasza:
Gratulálok :) Emellett a szak mellett döntöttél? Mik a tapasztalataid? Most is így döntenél, vagy inkább mérnökinfóra vagy egy gazdasági szakra jelentkeznél? Mennyire nehéz a programozás része? Egy szinten van kb. egy mérnök vagy prog. infóval?
2014. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!