Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő- és kisgyermekgondozó...

Csecsemő- és kisgyermekgondozó vagy szociális munkás?

Figyelt kérdés
Melyikkel egyszerűbb elhelyezkedni? Hol több a fizetés? Mindkettő érdekel, úgyhogy valószínüleg ez alapján a két szempont alapján fogok választani. Várok bármilyen nemű tapasztalatot is. Köszönöm.
2011. aug. 21. 00:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én felsőfokú csecsemő- és kisgyermekgondozó - nevelő szakra jártam, és nagyon szerettem. Elég sok helyen el tudsz vele helyezkedni:

-bölcsőde

-családi napközi

-csecsemő és gyermekotthon

-családok átmeneti otthona

-gyermekjóléti szolgálat

-sérült gyermekeket ellátó intézmények

-gyermekfelügyelő


Én szerencsére szinte azonnal találtam munkát a vizsgák után.

Szoc. munkással nem tudom, mennyire és hol lehet elhelyezkedni. A fizetés ugyan annyi, mivel azokban az intézményekben ahol ezekkel a szakmákkal dolgozhatsz egységes a fizetés, az aktuális közalkalmazotti bértábla alapján kapod.

2011. aug. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még az érdekelne, hogy pl szociális munkásként is mehetek-e bölcsibe, gyermekotthonba dolgozni, mint a csecsemő- és kisgyermekgondozóval?
2011. aug. 21. 01:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Az 100%, hogy a szoc. munkással ezekre a helyekre nem mehetsz.
2011. aug. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szakképzett szociális munkásokból elvileg hiány van, úgyhogy nem hiszem, hogy nehéz vele elhelyezkedni.
2011. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Akkor azt hiszem, gyermekgondozó leszek. Amúgy ha elvégzem mondjuk ELTE-n alapfokún, akkor én az A kategóriában leszek fizetésügyileg, ugye? Te hol tanultál, meddig, és melyik kategóriában vagy?
2011. aug. 21. 01:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Én itt tanultam, csak akkor még kicsit más volt a szak neve. [link] És érettségire épülő 2 éves akkreditált felsőfokú szakképzés volt. Az "A" talán a 8 általánost jelenti, "F" a fősulit. Én "E1"-ben vagyok, azért 1, mert első munkahelyem, de jövőre ugrok "E2"-re.
2011. aug. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) Na, akkor nem is olyan rossz a fizu, ha én Fbe kerülnék.
2011. aug. 21. 01:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a diplomás képzést végzed akkor, igen az "F1"-be kerülsz, abból még lejön az adó, de valószínű, hogy kapnál még valami plusz juttatást is (kaja jegy, vagy ha bölcsibe mész és menza van akkor kedvezményes étkezést vehetsz igénybe.
2011. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:09


ezt honnan tudod? tényleg érdekel, köszi :)

2011. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

11:06: ez engem is érdekelne :)

2011. aug. 21. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!