Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolába érdemes...

Milyen középiskolába érdemes menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben leszek nyolcadikos, de ideje lenne elkezdenem gondolkodni, hogy merre megyek tovább tanulni. Igazából már rajtam kívül mindenki tudja azt is, hogy mi akar majd lenni, nekem meg fogalmam sincs arról sem, hogy milyen sulit válasszak. Gimit? Szakközepet? És azokon belül is milyen szakot?

Hatodikig kitűnő voltam, hetedikben 4,3-as volt az átlagom. Inkább a humán tárgyak állnak hozzám közelebb.

Milyen középiskolába lenne érdemes tovább tanulnom?


2011. júl. 31. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
hol élsz?
2011. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Valójában teljesen mindegy. A diákok igen kis százaléka folytatja abban az irányban a tanulmányait, ahová középiskolába jelentkezett.

Én azt mondom, hogy oda menj, ahová kedved van. Ha színészkedés érdekel, menj drámás suliba, ha a rajzolás akkor képzőművészetibe, ha a humán tárgyakba szeretnél belemélyedni, akkor olyan sulit is találhatsz.

A középiskola, -ha jó az oktatás- gyakorlatilag mindegy:)

Érettségit ad és ez a lényeg, az OKJ-s, Felsőfokú szakképzés vagy technikusi tanulmányokhoz nem kell középiskolai előképzettség.

Ha egyetemre akarsz menni, akkor is mindegy a suli, a lényeg, hogy jó legyen az okatatás.

2011. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jó tanuló vagy (és itt nem csak a jegyekre gondolok) akkor válassz gimnáziumot, majd egyetemet, ha viszont nem szeretsz sokat tanulni, nehezen tanulsz akkor inkább szakközép, ami után nem kötelező tovább tanulni, mert már van szakma a kezedben.


Én a Lónyay gimibe jártam, és megbántam. Na jó, a mi sulink amúgy is pocsék: a tanárok szemetek, az igazgatóság folyamatosan átver mindenkit, és ha nem tetszik a viselkedésed, akkor eltávolítanak. Ja, általánosban nekem is négy egész felett volt az átlagom, itt 4,2 - 3,8 között mozgott. Pár évvel ezelőtt még jó suli volt, csak azokat a tanárokat elküldték, akik segíteni akartak a gyerekeknek, és nem szívatni.

2011. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem tudod mi akarsz lenne,menj gimibe ott van még 4 éved,hogy eldöntsd!:)
2011. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gimi :) az készít fel legjobban a fősulira/egytemre.
2011. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na,hova mentél végül?
2013. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!