Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Biológiából fogok érettségizni, de kémiából sík hülye vagyok, és egyszerűen képtelen vagyok felfogni még a legalapvetőbb dolgokat is belőle. Szóval orvosi kilőve, meg az egyetemek nagy része... Másból nem fogok menni érettségizni (mármint a kötelezőkön kívül), csak bioszból, abból emelt szinten (mivel már ez az utolsó év és el vagyok késve, + türelmem sincs hozzá, örülök ha bioszból átmegyek). Szóval így hova menjek továbbtanulni? Valami olyan kéne amivel aztán el is lehet helyezkedni, meg pénzt keresni... 18/F
2011. okt. 30. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És pontosan mi érdekel? inkább fősuli, egyetem vagy okj?
2011. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából semmi nem érdekel... Csak azt akarom, hogy meg tudjak élni egy viszonylag jó szinten.
2011. nov. 1. 01:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Olyan helyre menj tanulni, ami érdekel, amiben el tudsz mélyedni. Az a diploma, ami mögött nincs érdeklődés, megszállottság, nem sokat ér. Sőt, szerintem meg sem lehet szerezni, mert az ember állandóan megbukik, ha nem érdekli amit tanul (sőt, ha érdekli, még akkor is megesik),


Ha abszolút semmi nem érdekel, de jó megélhetést akarsz, akkor ne diplomában gondolkodj. Ez esetben szerintem valami rövid tanfolyamot keress. Az egyik szomszédom pl. rendszergazda tanfolyamra ment. Egyszerű ügyintézőnek vették fel, mert csak elvégezte a tanfolyamot, de nem ért hozzá. Érettségizett ügyintézőként havi 280-at hazavisz, ami szerintem egész jó napi 9 órás munkáért. Diplomásként nem keresek ennyit.

2011. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ma már diploma nélkül kb. sehova nem vesznek fel. A barátod elég szerencsés lehetett akkor, de én úgy látom, hogy még a diplomások is alig kapnak munkát, nemhogy a diploma nélküliek...
2011. nov. 1. 11:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Mehetnél műszaki területre pl gépészmérnöknek, az keresett, vagy informatikus is lehetnél, azt is megfizetik.
2011. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézz meg adatokat, hogy mekkora a munkanélküliség a diplomások és a nem diplomások között. Látni fogod, hogy a diplomás munkanélküliség meglepően alacsony a többihez képest. Ebben igazad van, hogy a diploma előny.


Azonban ha csak az a cél, hogy diplomád legyen, de nem érdekel semmi, akkor nem lesz nagy értéke a diplomádnak. Szerintem a diploma értékét az adja, hogy a tulajdonosa nem csupán megszenvedte a vizsgákat, megtöltötte a fejét ismeretekkel, hanem végzett személyes kutatásokat, elmélyült pár dologban, vannak speciális ismerete. Nem csak megírja a szakdolgozatot, mert kell, hanem annak a szakértője.

Nem a diploma önmagában érték, hanem ami mögötte van.

Ezért írtam, hogy csak olyat tanulj, ami után tudsz lelkesedni valamennyire.


Ahogy a "barátomról" írtam: informatikai területen aránylag jó a pénz (munkakörülményekhez, leterheltséghez képest) és Budapesten el lehet benne helyezkedni. Tehát ha tényleg nincs semmi, ami lelkesít, akkor inkább azt ajánlanám, mármint az informatikát.

2011. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha biológiából emelt szinten érettségizel,holott nem kötelező,akkor gondolom érdekel is valamennyire. Miért nem mész biológia alapszakra? Onnan elég sokféle mesterképzésre el lehet menni: biológus(választható szakirányok: ökológia, evolúció- és konzervációbiológia; molekuláris, immun- és mikrobiológia; molekuláris genetika, sejt- és fejlődésbiológia; növénybiológiai; idegtudomány és humánbiológia), biofizika, táplálkozástudományi, ökotoxikológus, orvosi biotechnológia stb. ( [link] )
2011. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezekhez így mind kéne kémia, ha papíron nem is, de előfordulnak olyan dolgok biológiában ahol ilyenekről van szó, és ott általában semmit nem értek :(
2011. nov. 2. 20:11
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ha jól értelmezem akkor 6 félévig tart, amíg biológus leszel, és utána mehetsz mesterképzésre?
2011. nov. 2. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezekhez így mind kéne kémia, ha papíron nem is, de előfordulnak olyan dolgok biológiában ahol ilyenekről van szó, és ott általában semmit nem értek :(



# 8/9 Időpont tegnapelőtt 20:11 Privát üzenet

A kérdező kommentje:


Amúgy ha jól értelmezem akkor 6 félévig tart, amíg biológus leszel, és utána mehetsz mesterképzésre?

2011. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!