Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jegyek szükségesek...

Milyen jegyek szükségesek ahhoz, hogy felvegyenek a PPKE-JÁK-ra? Egyáltalán mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

11-es leszek szeptembertől és mindent szeretnék úgy tenni, ahogy a legjobb! Kellenek a célok ahhoz, hogy tényleg tudjak bizonyítani, cselekedni!

Milyen tantárgyak számítanak bele?

Miket néznek?

Milyen év végi átlagnak kell lennie?


Évek óta megkapom a családtól, hogy lehetnék kitűnő tanuló is, ha nem lennék ennyire lusta. Bevallom, hogy eddigi bizonyítványomtól senki se dobna egy hátast..

De már van célom, van ami hajtson, már csak teljesíteni kell.

Ehhez kellenének jó tanácsok.


2011. júl. 31. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A magyarra és a törire koncentrálj, azok kellenek. Én idén érettségiztem, jelentkeztem is ide, de másik helyre vettek fel. A többi tantárgy is lényeges, de az előbb említett 2 a legfontosabb. Persze addig változhat, míg az érettségihez érsz. De készülj fel, hogy legalább egy emelt kell, sőt, kettő se árt. Nyelvvizsga is jó, ha van, a helyedben azt még most megcsinálnám.
2011. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, az emelt töri az már biztos, hogy meglesz! Gondolkodtam az emelt magyaron is, de nem vagyok benne biztos, hogy a kettő egyszerre menne és mellette a többi érettségire is koncentrálni.

Németből fogok érettségizni. Sajnos egy plusz nyelvet csak akkor tudok bevállalni, ha nem vesznek fel sehova. 1 évet tanultam angolt, 4 hónapig tanultam franciát de nekem mind kettő kínszenvedés volt. Ha szeptembertől meg tudom oldani akkor az olasszal fogok próbálkozni, azt mondják az nagyon könnyű nyelv.

2011. júl. 31. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem kell még egy nyelv, német középfokú és az bőven jó. Ha jól sikerül, akkor a német érettségire kevesebbet kell készülnöd.
2011. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emelt magyarra szerintem ne menjél, mert az sokkal nehezebb, mint mondjuk egy emelt töri . Nyugodtan vállalj csak egyet, törire ezek a Száray féle könyvek nagyon jók.

Nyelvek terén én azt javaslom, hogy ne vágj bele egy újabba, ha már kettőt elkezdtél, egy meg folyamatban van. Elhiszem, hogy az angol kínszenvedés volt, de hidd el, hamar el lehet belőle jutni egy középfokra, gyorsabban, mint olaszból, mert szerintem az olasz nehezebb. Én tanultam angolt, németet és olaszt, csak azért mondom :D Ha az angol nem ment, az olasz sem fog.

2011. júl. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a sok tanácsot! :)

Igen már évek óta Szárayból tanulok. :)

Nekem az angolba a legtöbbet a kiejtés nehezített. "Rossz" tanáraim voltak. Senki se tanított volna meg minket beszélni, az összes nyomatta a nyelvtant, úgy hogy azt sem tudtuk mit hogy kell kiejteni. Az első angol tanár halogatta és magyarul beszélt hozzánk. A következő tanár meg azt mondta, hogy őt nem érdekli és az előző tanárnak kellett volna megtanítania szóval ő evvel nem foglalkozik. A 3. tanár pedig úgy gondolta mi már mindent tudunk, ő magyarul már alig beszélt hozzánk. Mi meg ott ültünk, hogy mi baja van.. Mindenki átbukdácsolt félévkor is. Én meg úgy döntöttem, hogy általánosba úgyis németet tanultam, 2 év kihagyás nem számít biztos menni fog. (Általánosba 4-5 voltam németből, de mindent elfelejtettem amit csak lehetett)

Az olaszra azért gondoltam, mert a magyaréhoz nagyon hasonló, meg állítólag sokkal könnyebb a nyelvet megtanulni, az meg hogy a nyelvtani része ugyan olyan nehéz.. Minden nyelv nehéz nyelvtannal rendelkezik.


A némettel is háborúkba megyek a hármasért.

2011. aug. 1. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!