Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnöki szak a...

Közlekedésmérnöki szak a BME-n milyen? ZMNE-n még mindig van nappali vagy csak levelező?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és eldöntöttem, hogy közlekedés mérnök szeretnék lenni. emelt matek óraszámú gimnáziumi osztályba járok ezért matek fakultációt nem is választottam. idén hármas voltam, fizikából meg négyes. informatika és földrajz fakultációra megyek, mindkettő 1 éves és középszintű érettségire készít fel. Melyik helyen jobb a képzés? utána volán társaságnál szeretnék dolgozni..
2011. aug. 1. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a BME-közlekedésmérnökire járok. Az országban ez a legszínvonalasabb közlekedésmérnöki képzés. Én nagyon szeretem, olyannyira, hogy ha újra választhatnék, akkor is ide jönnék. Pedig már 4. éve vagyok itt, egyáltalán nem bántam meg. Matek és fizika nem árt ha jól megy, bár középiskolában nekem sem mentek ezek annyira, egyetemen így is lehet 5-ös az ember, mert 0-ról megtanítják újra. Viszont elég nagy a szórás. Csúszás nélkül az emberek nagyon kis része végzi csak el, de kisebb csúszással aki tanul, az simán el tudja végezni. A földrajznak itt sok hasznát nem fogod venni, ha viszont informatikából tanultok programozni az feltétlenül hasznos lesz.

Ha még van kérdésed, akkor mondd bátran.

2011. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
és melyik tárgyak venném még nagy hasznát? mert akkor azokra ráhajtok ;)
2011. aug. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!