Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közlekedésmérnöki szak? Hol...

A közlekedésmérnöki szak? Hol és mit csinál egy közlekedésmérnök?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
A közlekedésmérnöki végzettség szerintem igen keresett.
2011. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 3rdeye ***** válasza:
10%
szerintem kérdező, te nem ismered a google nevű kersőprogramot! a www.google.com oldalon tudod megtalálni, ott beírod hogy közlekedésmérnök - és máris tengernyi információhoz jutottál egy szempillantás alatt!
2011. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
2011. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kösz, amikor beírtam a kérdést nem hozta ki.


De abból a válaszokból ítélve ez a szak egy vicc.....

2011. jún. 12. 22:05
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Vicc?

Ugyan miért is?

Egy közlekedésmérnök megszervezi a közlekedést - nem lehetne BKV-val utazni, ha nem lennének. Mondjuk.

Vagy a szállításokat, vasutakat is meg kell szervezni.

Kezdő fizetés 300ezer.

Mi ebben a vicc? Attól még, hogy neked nem tetszik, még nem az.

2011. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon viccesek. Elég sokat röhögünk szegényeken, mert folyton szopatják őket az egyetemen. XD nem egy könnyű szak.

Félretéve a poént: a közlekedésmérnökök jelenleg is dolgoznak a bkv-nak és mávnak. Csak éppen hiába tudják, hogy mit kéne csinálni, ha nincs rá pénz. Vagy a politika átírja a döntéseiket... Vagy ők maguk sem tudnak megegyezni, hogy mi lenne a jó.

Dolgoznak a járműtervezésben, logisztikában, a közlekedés összehangolásában. Számolgatják, hogy meddig legyen zöld a lámpa. Ha magát a pályát akarod építgetni, akkor viszont építőmérnöki kar (NEM ÉPÍTÉSZ)

2011. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedésmérnöki karnak 3 iránya van


1. közlekedésmérnök - ők azok, akik a kereszteződéseket tervezik (mármint nem az építészeti részt, hanem a lámpákat, sávokat, stb), vagy a MÁV, BKV, egyéb ilyen cégeknél dolgoznak.

2. logisztikus - gondolom a logisztikát nem kell magyarázni

3. járműgépész (autógépész, vasútgépész, repülőgépész mérnök)


Egyébként a Műszaki egyetem egyik legnehezebb karja/szakja. Az elsősöknél idén 1,8 körülre már adtak ösztöndíjat => 50% 1,8 alatti eredményt ért el - akkor ebből sejthető, hogy annyira azért nem könnyű :)

2011. jún. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

"De abból a válaszokból ítélve ez a szak egy vicc...."


Kedves kérdező.

Azokból a válaszokból 2-t én írtam.

Konkrétan meg tudnád mondani melyik része alapján ítélted "vicc"-nek a közlekedésmérnöki szakot?

Szívesen átfogalmazom hogy számodra kevésbé legyen vicces a válasz...


Természetesen ha a szakról van további kérdésed szívesen válaszolok, csak lehet, hogy számodra vicces lesz :)

A szakot csinálni annyira nem az...

2011. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ott vicc, hogy ahová be lehet jutni ezzel azok a cégek szinte mind veszteségesek, és nemhogy embereket felvesznek hanem még elküldenek..


Egyedül azok járnak jól akik kapcsolataik lévén kerülnek a bőrfotelbe majd távoznak onnan vaskos lelépési pénzekkel.


Nekem max két lehetőség jutna.

Vagy a főnöknek főzöm a kávét és odatartom a seggem, ha előrébb akarok jutni a ranglétrán.

Vagy elviszem a balhét valaki helyett..

2011. jún. 14. 19:03
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Látom az olvasás nem az erősséged. Jobb, ha nem közlekkarra jössz akkor.


Leírom még egyszer: 3 irány van, és egyikben sem csak ez a lehetőség, amit leírtál, bár van ilyen is. Na bumm, akkor le kell írni az egész szakot. :)


Csak megsúgom, hogy járműgépészként 300.000 feletti kezdőfizetésre lehet számítani, és a legjobb európai és magyar cégeknél van álláslehetőség.

2011. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!