Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz elvégezni a Kereskedelmi ügyintéző OKJ-s szakmát?

Figyelt kérdés

Tantárgyak:


Üzleti adminisztráció


Számítástechnika (szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatbázis kezelés, hálózati kommunikáció)


Üzleti kommunikáció


Marketing elmélet és gyakorlat


Kereskedelem elmélet


Kereskedelmi számítások


Statisztika és költséggazdálkodás


Áruismeret


Idegen nyelv, szakmai idegen nyelv


Áruszállítás és raktározás


Külkereskedelem és vám


Kereskedelmi számítások, Statisztika és költséggazdálkodás... Ettől a 2-től nagyon félek... :(


Mennyire nehéz??


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. aug. 5. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az OKJ-s képzéseket ha komolyan veszed (bejársz, néha kicsit tanulsz rá) akkor nem nehezek
2011. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, érdemes megcsinálni, pláne, ha tovább is akarsz tanulni (megvan a jegyzék arról, melyik szakra milyen OKJ-t számítanak be). Amúgy, ha tényleg érdekel, nem érdemes ellógni a tanfolyamot.
2011. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Figyelj! Mi fél-fél csoportba jártunk, mi marketingen, a másik csoport kereskedelmen.

Több tantárgyunk. Pl.: üzleti adminisztráció , üzleti kommunikáció, + az szakmai idegen nyelven, és a marketing és PR alapból közösek voltak. Nem volt nehéz, elvégezhető. :) A nyelvtől nem kell félni 20 szituációs tétel van, de csak a része az üzleti 100%-os vizsgának. Írásbeli, pedig csak üzleti tantárgyból volt a kereskedelmiseknek. :)

Szóval összefoglalva, lehet sok a tantárgy, és első elolvasásra nehéznek tűnik, de ha tényleg aktív óralátogató vagy, nem nehéz. :)

Sok sikert ha ezt választod! :)

( egy marketinges a ''sok'' közül. ;) )

2011. aug. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ui.: A számítástechnika az egy vicc. :D

& azt mondták a kerisek nálunk, hogy a számítások sem annyira bonyolultak, inkább csak % számításra épült mind. :)

Ha elindul én is elvégzem. (:

2011. aug. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazából azzal nyugtatom magam, hogy van egy közgazdaságtan-marketing érettségim és van egy Marketing- és Reklámügyintéző OKJ-m is már. :D

2011. aug. 6. 01:40
 6/11 anonim ***** válasza:

nagyon könnyű:D

én tavaly végeztem el most pedig egyetem, 5ös lettem midnenből pedig nem is tanultam, csak odafigyeltem órán:D

21f

2011. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hmm.. Hát akkor gratula neked! :) :D
2011. aug. 6. 12:21
 8/11 Vass Zsuzsanna válasza:
hova jelentkeztél erre a szakra? Kodolányi esetleg más suli? irj
2011. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 10:12

Hová, és milyen szakra jelentkeztél? :)


Kérdező! Ha szakmai érettségid, és a marketing-reklámügyintéződ megvan, meglesz a kereskedelem is. :)

2011. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:29

egyetemre? Pannon Egyetem, Közgáz

2011. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!