Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2-es,3-as matekkal meg merjem...

2-es,3-as matekkal meg merjem próbálni a gépészmérnökit levelezőn?

Figyelt kérdés
Vagy elégedjek meg a gépipari mérnökasszisztens képzéssel? Egyébként érdekes, de azt vettem észre, hogy a mérnökasszisztensi képzésnél az államisra levelezőn több pont kell jóval mint a mérnökire. Ez miért van?
2011. aug. 7. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne, a gépészmérnökin nagyon erős a matek és fizika oktatás és a vizsgák sem egyszerűek.

Az asszisztensivel sokra nem mész, mert általában ők kerülnek "kávéfőző" poziba, sajnos.

Azért magasabb a pontszám, mert többen jelentkeztek, ennek alapján vannak megállapítva a ponthatárok.

Kevesen próbálkoznak be a gépészmérnökin, mert tudják, hogy elég kemény és azt gondolják az asszisztensi az egyszerűbb.

2011. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért kell oda több pont, mert többen jelentkeznek. A felvételinél úgy van, hogy megvan a szaknak a keretlétszáma, amennyit felvehetnek azon az éven. Jelentkeznek az emberek, mondjuk felvesznek 50 embert. Pontszám szerint rangsorolják az embereket, és az első 50 kerül be az adott szakra, az az 50, akinek a legtöbb pontja lett. Persze ezt megkavarja az, hogy ki hányadik helynek jelölte meg stb., de leegyszerűsítve így megy. Szóval valószínűleg többen jelentkeznek az asszisztensi képzésre vagy kisebb a keretlétszám.

Amúgy meg, én közgázra járok, kitűnő voltam matekból a gimi alatt, mégis meggyűlt egyetemen rendesen a bajom a matekkal. Egy mérnöki szakon állítólag ennél még sokkal-sokkal nehezebb a matek, úgyhogy 2-es 3-assal (ha csak nem nagyon erős gimibe jársz), szerintem inkább valami könnyebbet keress. Egy nem jól választott szakba nagyon durván beletörhet az ember bicskája, az én barátom 4,5 évet pazarolt el az életéből egy rosszul megválasztott, nehéz szak miatt.

2011. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az a baj a műszaki vonal érdekel, akkor esetleg technikusi vagy van az az új képzés a CAD-CAM informatikus, az jó még valamire? Közepes erősségű gimibe járok egyébként..
2011. aug. 7. 14:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy anyagmérnök esetleg...?
2011. aug. 7. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam matek tagozatos gimiből (ötös matekkal) ment gépészmérnökire, az első matekvizsgán alig 8 %-a ment át a hallgatóknak, de még így sem vizsgázott ötösre belőle. Sokan a matek mások a mechanika és a hőtan miatt nem tudják elvégezni. Most kapta meg a diplomát, de ez a létszám az együtt indulóknak csak kb. 15 %-a.
2011. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva manapság az informatikában a SAP és a Java fejlesztőknek megy jól.
2011. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én erre a CAD cAM infóra gondoltam, ez nem főiskolai képzés hanem emelt szintű:

CAD/CAM informatikus


A CAD-CAM informatikus feladata a nem mérnöki tevékenységet igénylő, gépészeti jellegű gyártmány- és gyártásfejlesztési, tervezési, gyártási és gyártásirányítási feladatok ellátása.


Gépészeti és széleskörű informatikai ismereteinek felhasználásával részt vesz:

•számjegyvezérlésű berendezések programozásában, alkalmazásában,

•CAD rendszerek segítségével berendezések és alkatrészek tervezésében,

•CAM rendszerek programozásában, alkalmazásában,

•automatizált gyártási rendszerek létrehozásában és működtetésében,

•gyártási problémák elemzésében, gyártási folyamatok korszerűsítésében,

•új technológiák kidolgozásában, bevezetésében,

•műszaki kiadványok szerkesztésében.


Képzési idő: 2 év

Szakmai idegen nyelv: angol vagy német

Ez jó lehet?

2011. aug. 7. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni csak az a baj, hogy ezeket a pozíciókat általában diplomás informatikusokkal töltik fel sajna.:o(
2011. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na sikerült?
2013. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!