Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha humán beállítottságú...

Ha humán beállítottságú vagyok melyik OKj-s képzést érné meg tanulnom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz gyerekekkel foglalkozni, akkor próbáld meg a csecsemő-és gyermek nevelő-gondozót. Én ezt a szakmát tanultam, csak akkor még kisgyermek és nem gyermek volt a neve, és nagyon szerettem. Érdekes volt a tananyag, szociológia, pszichológia, egészségügyi órák, gyermek irodalom, művészetek is voltak. És elég sok helyen el lehet vele helyezkedni:

-bölcsőde

-csecsemő és gyermekotthon

-családok átmeneti otthona

-gyermekjóléti szolgálat

-sérült gyermekeket ellátó intézmények

-gyermekfelügyelő

-családi napköziben gondozónő


[link] Én ide jártam, de biztos, hogy máshol is van ez a szak. Amúgy 2 éves a képzés.

2011. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, az a helyzet, hogy bár az elhelyezkedési lehetőségek valóban csábítóak, de annyira egyenlőre nem vagyok oda a gyerekekért, szerintem hosszútávon ezt nem bírnám. De a linket azért megnézem.
2011. aug. 7. 19:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként most történelmet tanulok az egyetemen, jövőre kéne diplomáznom, de nem fogok, hanem egy évet csúszni szeretnék,és igazából ilyen 1 éves képzések érdekelnének elsősorban
2011. aug. 7. 19:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Szeretem a kultúrát, szeretek emberekkel foglalkozni, el tudnám képzeéni magam idegenvezetőként például, de akár pincérként is, felszolgálóként, csak nem tudom mennyire éri meg ilyen irányban tovább menni. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. aug. 7. 19:37
 5/5 anonim válasza:
Legyél jogi aszisztens
2011. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!