Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki szak BME, fizika...

Biomérnöki szak BME, fizika érettségivel, egy évnyi biosz kihagyás után lehetséges?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, és még képlékenyek a terveim a továbbtanulással kapcsolatban, jó lenne ha valaki tudna egy kicsit segíteni. A számos egyetem, szak közül, ami rendelkezésemre áll, az egyik legszimpatikusabb a BME biomérnöki képzése, hiszen ez egy interdiszciplináris terület, ahol átfogó tudást szerezhetek több területen is. Viszont biológiát jövőre már nem fogok tanulni, és fizikából fogok érettségizni. Ezen a szakon erős a kémia és a biológia, de van fizika is ha jól tudom. Ilyen körülmények között lehetséges, hogy ezen a karon folytassam a tanulmányaimat? Jó voltam biológiából és kémiából is, szeretem is őket, egyszerűen csak valamiért a fizika mellett döntöttem tavaly, a fakultációs választás kapcsán. Behozható a lemaradás, egy évnyi biológia kihagyás után?
2011. aug. 8. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi okod az aggodalomra.

Az egyik ismerősöm is erre a szakra ment, ő közgazdasági középiskolában tanult, ami annyit tesz hogy csak 2 évig volt biológiája szintén 2 év fizika és 1 év kémia. Csak hát időközben rájött hogy nagyon nem érdekli ez a pénzügy számvitel amit tanult, és így ez mellett döntött. Ahogy mesélte tényleg nem könnyű, de nem is lehetetlen, ha szorgalmasan tanul az ember bármi lehetséges. És hogy fizikádból lesz érettségid az szerintem meg jó mert annyival kevesebb bepótolni valód lesz, bár az ismerősöm matek és infóval ment és elég nagy hiányosságai voltak kémiából, de már szerintem behozta a lemaradását, szóval szerintem ha szeretnéd akkor vágj bele nyugodtan. :)

2011. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 30. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg nemhiába van az első év elején rögtön egy kisebb zh amit ha megír az ember kémiából és nem sikerül neki akkor mehet ilyen kémia felzárkóztatóra, de ha jól tudom nem kötelező, bár elég hasznos szerintem mivel hátránya nincs és csak még inkább elmélyít a tudást.
2011. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!