Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Társadalomtudományi területen,...

Társadalomtudományi területen, osztatlan képzésben szerzett diploma után mit éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Valamilyen szociális/egészségügyi/banki/ügyintézői OKJ?

Vagy egyetemi/főiskolai posztgraduális továbbképzés?

Mivel lenne nagyobb esély az elhelyezkedésre?



2011. aug. 8. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni főleg azzal tudsz, ami éredekel és van hozzá érzéked. Aztán jön az a kérdés, hogy van-e rá ígény.


Ráadásul a társadalomtudományi terület eléggé széles.

2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olyat szeretnék végezni amivel el tudnék helyezkedni, már az is mindegy, hogy érdekel-e vagy sem.

Szociológiát végeztem de arra nincs igény. A környezetvédelem érdekelne, a szakirányom is az, már kinéztem egy diploma utáni továbbképzést de feleslegesen nem végzem el, mert elhelyezkedni szerintem azzal se nagyon tudnék.

2011. aug. 8. 19:49
 3/5 anonim válasza:

Környezetmérnöki nem érdekel? az Bsc, így, ha még van államis féléved, tanulhatnád!

OKJ-t szerintem ne csinálj, én most fejezem be, szemberöhögnek. Inkább diplomát vagy továbbképzést.

Szociológia mellé közgazdász nem érdekel? Nemzetközi gazdálkodás, ilyesmik? Vagy nagyon humán beállítottságú vagy?

2011. aug. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még van államis félévem, de diploma után állítólag már ugyanazon a szinten csak fizetősre vennének fel, szóval Msc-n is fizetnem kellene.

Újabb diplomából a közgazdászt nem csinálnám meg, több barátnőm is elvégezte de egyikük se talált a szakmájában állást.

A környezetmérnöki is sokba kerülne, eredetileg településmérnök akartam lenni, 2. helyen azt jelöltem meg felvételikor, anyám beszélt le róla, hogy mérnöknek menjenek a fiúk, jelentkezzek ide. Erre meg elvégeztem egy tök felesleges szakot, hülye vagyok, h hallgattam rá, erre most meg b@szogat, hogy miért nincs munkám, mekkora egy munkakerülő sz@r vagyok :(

A Corvinuson gondoltam környezetvédelmi igazgatás szakra, ami egy egyéves diploma utáni továbbképzés, félévente 146e Forint, viszont azt is csak akkor tudnám kifizetni, ha találnék valami munkát.

Ennél olcsóbban csak OKJ-t vagy tanfolyamot tudnék csinálni, de azok közül egy csomó úgysem jó semmire.

2011. aug. 9. 10:14
 5/5 anonim válasza:

A választható mesterképzések nem érdekelnek? Vagy a nyelvek? 2. nyelved van? Talán egy évet kihagysz és nyelvet tanulsz, utána eldöntöd. Ha van 2. nyelved, akkor...

Hát, én a helyedben kihúznék a p~csába külföldre, nyelvet tanulni, meg összeszedni annyi pénzt, hogy utána olyan szakra tudj menni, ahová szeretnél.

2011. aug. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!