Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten a Corvinus egyetem...

Budapesten a Corvinus egyetem államilag támogatott? Fizetni kell, ha valaki oda fog járni? Nyelvvizsga vagy emelt szintű nyelv érettségi nélkül nem is lehet bejutni? Nekünk azt mondták, hogy bejutni nem nehéz csak ott maradni

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 11:10
 1/3 anonim válasza:
Ez nem így működik, hogy az egyik egyetem államilag támogatot, a másik meg nem... Mindenhol vannak költségtérítéses és támogatott szakok, attól függ, hogy fizetni kell-e, hogy melyikre vesznek föl. (Nyilván a támogatott képzésre magasabb a ponthatár)
2011. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, vannak állami finanszírozású szakok is - ami azt jelenti, hogy tandíjat nem kell fizetned, de egyéb költségek vannak, pl. lakhatás, étkezés, szórakozás, könyvek, jegyzetek stb. Viszont kaphatsz szociális és tanulmányi ösztöndíjat.

Bekerülni nehéz, mert magasak a ponthatárok (persze a szakok között vannak eltérések). Nekem pl. nincs olyan csoporttársam, aki ne 2 nyelvvizsgával és emelt érettségivel érkezett volna.

Ezt a bent maradni könnyű/nehéz dolgot sosem értettem. Nem mond el semmit az oktatás színvonaláról és a diploma értékéről, hogy mennyien esnek ki a szakról. A kiesés pedig úgy működhet, hogy rossz átlag/kevés megszerzett kredit miatt áttesznek költségesre, amit nem tudsz kifizetni, vagy pedig 3 tárgyfelvétellel sem sikerül az adott tárgy, ami miatt automatikusan el kell köszönnöd a sulitól. Na mármost ehhez vagy iszonyú lustának kell lenni, vagy pedig olyan oktatók vannak, akik direkt szivatják a diákokat (műszaki képzéseken gyakran megesik) - és ez szerintem értelmetlen, mert a tudás átadása, értelmiségiek képzése a célja a felsőoktatásnak, nem pedig a bekerült diákok leamortizálása vagy az, hogy a kedves tanár villoghasson a hatalmával.

2011. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat !
2011. aug. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!