Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mennek ennyien közgázra?

Miért mennek ennyien közgázra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sokan elmennek, de hidd el, hogy az erősebb szakokról (psz, néha gazdmen) nagy részük ki is bukik és soha nem lesz ott diplomája


turizmus diploma az amit sajna kb. tényleg ingyen adnak...

amúgy szerintem azért, mert némelyikük (főleg lányoknál van ez) szereti elmondani magáról, hogy közgázon van/végzett

2011. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyien az az ennyien, de szerintem a mérnök szakot túl nehéznek találó, de a bölcsészdiplomát lenéző emberek nagy része biztosan közgázra megy, legalábbis azok, akik szerint diploma nélkül nincs élet. Egyébként én is közgázt tanulok, még mielőtt valaki nekem esne. Én is hasonlóan gondoltam, és először a könnyebbik végét fogtam meg a közgáznak (nemzetközi gazdálkodás) de észbe kaptam első év végén és váltottam pénzügy-számvitelre. Tudom, hogy nehezebb, de már jóval tisztábban látok, mint a jelentkezésem előtt. Ami szerintem a másik ok, hogy tájékozatlanok. Nem tudják mi mire jó, vagy éppen mire nem, és hogy mennyire nehéz.


A közgáz alapvetően nem rossz, csak nem mind1 hol tanulod és nem mind1, hogy mit. A mucsaröcsögei főiskolán végzett "marketingszakember" bsc valszeg nem a szakmájában fog elhelyezkedni, egy BGF-en végzett psz szakos meg valszeg igen. Azért akinek van rálátása a képzésre tudja, hogy a kettő között óriási a különbség és hogy mind2t közgazdásznak hívják.

2011. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!