Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot javasolnátok...

Milyen szakot javasolnátok pszichológia mellett elvégezni?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék pszichológiára menni. Tudom,h nehéz vele elhelyezkedni és h még a mesterképzés után is el kell végezni jó pár tanfolyamot önköltségesen,h ha magánpraxist szeretnék, de ide húz a szívem. Épp ezért arra gondoltam,h a 2.évtől párhuzamosan elkedhetnék egy másik szakot, és így több lábon állhatnék.

Alapvetően jöhet reál meg humán szak is,csak ne legyen nagyon nehéz,m azért mégiscsak egyszerre 2őt kéne csinálnom.


19/L


2011. aug. 18. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én semmit. Ha valóban pszichológusként akarsz praktizálni, akkor koncentrálj erre a szakra.

Ha mondjuk marketingpszichológia érdekelne és el tudnád magad képzelni egy multicégnél, ajánlanék egy gazdasági szakot mellé, de így...

A legjobb lenne, ha tényleg odatennéd magad, a lehető legjobban teljesítenél, mondjuk a legjobbak között lennél, emellett önszorgalomból kutatnál valamilyen területen, TDK-dolgozatokat írnál. Nem a papír számít ugyanis, hanem a megszerzett tudás. Ha magánpraxist akarsz, akkor azért dolgozz. És ha keményen dolgozol, akkor meg lehet valósítani. (Egyébként sok kétszakos csoporttársam van, és elmondhatom, hogy általánosságban rosszabbak a jegyeik, kevesebb órára járnak, és kevesebb tudást szívnak magukba).

Ha viszont mégis annyira akarsz egy másik papírt, akkor egy második mesterképzés érné meg esetleg, pl. emberi erőforrás tanácsadó, fordító és tolmács. De inkább szakmai továbbképzésre menj (esetleg doktori képzésre)

2011. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem javaslok semmit mellé. A pszichológia önmagában is húzós. Inkább legyél egy szakmának mestere, mint többé-kevésbé járatos kettőben. Így több esélyed van, hogy beérik. A pszichológiával csak úgy lesz esélyed boldogulni, hogy egyetem alatt részt veszel lehetőleg minden projektben, konferencián, kutatómunkában, időt és fáradságot nem kímélve, mert csak így maradsz fent. Így viszont jó esélyed van egy jó pozícióra.


De ha már mindenképpen akarsz valamit, én a gyógypedagógiát javaslom.

2011. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. aug. 20. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!