Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az msc-re való jelentkezésnek...

Az msc-re való jelentkezésnek mik a feltételei?

Figyelt kérdés
Én még a régi..elég régi rendszerben diplomáztam, tehát már van egy diplomám és szeretnék még másoddiplomát, csak most azt nem tudom, hogy számít az első típusa? Tehát pl. pénzügyi vonalon végeztem, mehetek agrár képzésre? Vagy ez most hogy van? Én ezt már nem tudom nyomon követni...
2011. aug. 20. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

az első diplomádban valamilyen szinten hasonlítania kell az msc-s képzés anyagára mert krediteket számítanak be, de megvan adva hogy bizonyos kreditet el kell érned bizonyos tárgyakból ahhoz, hogy felvehessenek.


mondok egy példát.

corvinus közgáz mesterszakra az mehet akinek legalább 30 kredite van bizonyos tárgyakból összegyúrva, pl matek, statisztika, ilyenek. ha az alapdiploma során nem voltak ilyen tárgyai, és nem jön össze ebből 30 kredit a beszámításnál, akkor nem mehet közgázos mesterszakra. így nyilván aki kommunikácio alapszakra járt nem tudna ide felvételt nyerni.


felmész az egyetem honlapjára ahova menni akarsz, vagy a felvire, és megnézed, hogy a szakra ahova menni akarsz milyen tárgyakból kell hogy legyen kredited.

2011. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2011. aug. 20. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg adott szakot a felvin.hu-n, és le van írva a felvételi követelmény.
2011. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!