Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Waldorf pedagógus, Waldorf...

Waldorf pedagógus, Waldorf óvónő - milyen feltételei vannak ezekre a képzésekre jelentkezésnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 14:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Előfeltétele a tanári diploma, "normál" óvónői képzettség, vagy sima érettségi is elég előtte?

Mennyi ideig tart a képzés, és levelezőn vagy hétvégénként is lehetséges?

Minden témához kapcs. dolog érdekelne.

Előre is köszönöm!

2010. dec. 22. 14:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden pedagógiai munkakörnek a törvényben előírt feltétele a szakirányú felsőfokú végzettség. Úgy tudom, a Waldorfnak külön saját képzése is van, de erre bizonyosan csak tanári/óvónői diplomával jelentkezhetsz.
2010. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg bármilyen hasonló állás (napközis vagy hasonló), amihez hasonló szemlélet kell, de elég a képzéshez érettségi+felsőfokú tanfolyam?
2010. dec. 22. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem elég, ha tudsz írni olvasni, legalábbis az alapján amit hallani a waldorfról :D
2010. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem elég, ha tudsz írni olvasni, legalábbis az alapján amit hallani a waldorfról :D"

Miért, mit hallani, mi kell hozzá? :D

[link]

Ebből egy mondat: "A Waldorf pedagógusok széles pedagógiai ismerete majdnem minden szakmai területet érint: kőmetszés, festésterápia, a kertépítéstől a kovácsoláson át a szabásig, az információtechnológiától a kémiáig." Ez alapján nem hiszem, hogy elég lenne tudni írni és olvasni, de azért köszönöm a hozzászólásod, mert máris elérhetőbbnek érzem. :D

2010. dec. 22. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedagógusi munkához mindenképpen kell diploma. Anélkül legfeljebb pedagógiai asszisztens lehetsz, arra viszont nincs pénzük az intézményeknek, tehát nem tudsz elhelyezkedni. De óvónőképzőbe vagy tanítóképzőbe nem kell magas pontszám és elvégezni se nehéz.
2010. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem "nehéznek" találom, hanem időben kisgyerekek mellett (gyerekekre nem megoldott a felügyelet), távolság az iskolától(kis falu)....stb nem egyszerű megvalósítani. Ezenkívül a 4 szakmám mellett egy újabb, emiatt nem akarok annyi évet tanulásra fordítani. A 4-ből 3-at munka mellett végeztem, még a gyerekek előtt, és volt olyan is, ami miatt pl. fel kellett adni a munkámat, az időbeli összeegyeztethetetlenség miatt, ez a téma rizikósabb család mellett, akikért felelős vagy. Emiatt olyant akarok, ami így is megvalósítható.
2010. dec. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!