Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit javasolnátok? (továbbtanulás)

Mit javasolnátok? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés
F/18 Jövőre érettségizek és még most sem tudtam eldönteni hogy mit akarok továbbtanulni. Egészségügyi szakközépiskolába járok, de nem szeretem az egészségügyet mert számomra mindennapi negatívumot jelent! Fizikából, kémiából nem vagyok jó, matematikából még úgysem mint az előbb említett kettőből! Szeretnék olyan szakmát kitanulni amivel külföldön is dolgozhatok, természetesen ez nem mérvadó! Mi tévő legyek?
2011. aug. 21. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy amiből manapság hiány van (külföldön is) az reáltárgyakhoz kapcsolódó végzettség. (mérnök, orvos)


Ha megnézel egy felvételi tájékoztatót vagy a felvi.hu-n a szakleírásokat, és hagyod, hogy elvakítson a sok csilli-villi fene-se-tudja-mire-jó szak, bajban leszel. A képzés végén mindenképpen. Ne menj marketingszakembernek, menedzsernek vagy nemzetközi gazdálkodónak mert millióan vannak és nem jó semmire. (Megjártam egy ilyen kamuszakot, most normálisat tanulok, nem a levegőbe beszélek)


A te kritériumaidnak megfelelő szak hirtelen csak egy jut eszembe, az pedig a nyelvtanár. Külföldön el lehet helyezkedni vele, mondjuk angoltanárként keleten vagy hasonló.


Egyébként javasolnék még egyet: Biztos, hogy olyan rossz vagy matekból vagy csak borzalmas a tanárod?

Nekem utóbbi volt, és gyűlöltem a matekot. Aztán egyetemen, ahol egyébként a matek nálunk sokkal keményebb, nincs vele gondom, értem/tudom.


Ha teheted látogass meg valamilyen egyetemi előadást, különös tekintettel a matek részére és bizonyosodj meg róla, hogy tényleg olyan rossz vagy-e belőle.

Csak azért, mert én is ebben a hitben éltem mint te, rájönni pedig, hogy nem én vagyok a hülye 2 évembe van. (: Fontold meg.


"Szorgalommal és kitartással BÁRMI megtanulható" egy mérnökhallgató ;)

2011. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!
2011. nov. 28. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!