Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy találtad meg életcélod/hi...

Hogy találtad meg életcélod/hivatásod/szakmád, amit szeretsz?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és fogalmam sincs mit akarok az élettől. Teljesen mást tanultam, mint ami érdekel vagy ami valójában szeretnék lenni. Még nm járok egyetemre, mert nm tudom eldönteni, hogy mit szeretnék, illetve ami nagyon passzolna, oda nagy a ponthatár/drága.

Úgy érzem kezdek kifutni az időből és az irányítás is lassan kicsúszik a kezemből. Munkát sem nagyon találok, mert akárhova jelentkezem, mindenhol extramotivált embert keresnek, én meg csak szimplán dolgozni szeretnék, hogy egy kicsit stabilizálódjak.


2011. aug. 24. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Az attól függ, mit szeretnél csinálni.
2011. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem magamról akarok beszélni, hanem azt szeretném megtudni, hogy más hogyan jutott el a sajátjához.


Az, hogy nekem végül mi lesz, az az én feladatom megtalálni, csak nagyon kétségbe vagyok esve ettől a bizonytalanságtól :(

2011. aug. 24. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit végeztél?Mi az ami érdekelne?


Szerintem is jogosak ezek a kérdések feléd,ha már ilyen őszinte és személyes válaszokat vársz tőlünk.

Én egy könyv hatására döbbentem rá,hogy mivel is szeretnék foglalkozni.Nagyon szerencsésnek tartom magam,hogy azt tanulhatom,ami a világon mindennél jobban érdekel.Azóta már szereztem egy BA diplomát,és szeptembertől megyek tovább a mesterképzésre.Emellett önkéntesként dolgozom egy a szakmához némiképp kapcsolódó területen.


21/L

2011. aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó: minek tanulsz? :D
2011. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia! Tudod én már 13 éves koromban éreztem mi vonz.. a pszichológia és a japán nyelv... ma is megvannak ugyanezek az álmaim,egyrészt nem tudom eldönteni melyik lenne az igazi, másrészt kezdek félni a magas ponthatároktól, érettségitől, későbbi álláslehetőségektől meg minden egyébtől... tehát lényegébe ugyanolyan helyzetben vagyok mint te.


17/L

2011. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mit végeztél?Mi az ami érdekelne?


Szerintem is jogosak ezek a kérdések feléd,ha már ilyen őszinte és személyes válaszokat vársz tőlünk."


Tényleg nm értem miért kellene rá válaszolnom. Engem csak az érdekel, hogy mások egyből megtalálták-e a hivatásukat, vagy egy nagyon kacskaringós úton tudtak csak eljutni hozzá. És maga a története érdekelne. Különben meg ez egy anonim oldal, nm érzem vájkálásnak a kérdést.

2011. aug. 29. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Én sem érzem vájkálásnak azt,ha visszakérdezünk hogy te mivel szeretnél foglalkozni,de a te döntésed hogy nem válaszolsz,biztos megvan az oka.


Még hozzátenném,hogy nekem annyira nem volt kacskaringós az utam,már 11-12. környékén tudtam,hogy mivel szeretnék foglalkozni.Előtte persze voltak gyerekkori álmaim,nagyjából félévente más szerettem volna lenni ha felnövök (balett táncos,állatorvos,etológus,szociológus,fodrász stb.).

És közben eszembe jutott,hogy a már említett könyv mellett még az egyik gimis tanárom visszajelzése is segített megtalálni az utam,mindazok,amiket egy beadandó dolgozatom kapcsán mondott nekem.


21/L

2011. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

21L, már én is kíváncsi vagyok, hogy minek tanulsz :D


19L

2011. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!