Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem orvosnak...

Van még esélyem orvosnak tanulni? (több lent)

Figyelt kérdés
Az a baj hogy későn érő típus vagyok és ezt én is belátom. Most megyek 8. osztályba és eléggé elrontottam a bizonyítványomat mind az 5. 6. és 7. évben is.De hogyha most belehúzok és jól sikerül az első félév, akkor van még reményem orvosnak tanulni??
2011. aug. 25. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Van aki érettségi előtt 1 évvel kap észbe, és úgy jut be orvosira, úgy hogy előtte sz@rt mindenre. A lényeg, hogy biológiára, fizikára és/vagy kémiára hajts rá. Mindkettőből emelt szinten érettségizitt(kötelező), és 1-2 nyelvvizsga se fog már ártani addigra, mire oda kerül a sor. (ezekkel a rohanó, felesleges oktatási reformokkal egyre lehetetlenebb bekerülni)
2011. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van:) Még csak 8-os vagy,még semmi sincs veszve ha most belehúzol. A lényeg hogy idén hajts a tanulásban és próbálj meg bejutni egy nevesebb gimnáziumban ahol majd felkészítenek az érettségire. Amikor eljutsz az érettségiig csinálj minél több tantárgyból emelt szintű érettségit és addig letehetsz egy-két nyelvvizsgát is,így nagy eséllyel be fogsz kerülni.:)
2011. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat sokat segítettetek :D
2011. aug. 25. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:
általánosban még nem kell ilyeneken agyalnod. majd gimi utolsó két évében jusson megint eszedbe, mit is akarsz, ott kell nagyon belehúzni, hiszen csak az számít. Bár az is igaz, hogy nem árt meg, ha már most szereted a bioszt és a kémiát :))))
2011. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak nem akartam gimibe menni hanem valami olyan középiskolába ezért is aggódtam a jegyeim miatt de így akkor marad a gimi
2011. aug. 26. 07:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen középiskolába? A gimi a legjobb. Ha tagozatos gimire gondoltál, onnan egy kicsit könnyebb a felkészülés. De inkább a 'sima' tanrendűt javaslom, mert ha közben meggondolod magad, onnan bárhová mehetsz továbbtanulni, míg egy emelt biosz tagozatos osztályból azért kötött. És persze a sima gimiben is tudsz faktot választani, és simán be tudsz jutni az orvosira. Ezen még ráérsz aggódni később.
2011. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!