Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornásznak és rekreációsz...

Gyógytornásznak és rekreációszervezőnek vagy orvosnak éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát vagy az első vagy az utolsó. Magyarországon, mint azt bizonyára tudod is, nagyon rossz helyzetben vannak a rezidensek, viszont egy szakorvos fizetése rendkívül jó, még itthon is. Tehát, ha te bevállalod azt a kb 5 évet, hogy itt rezidens leszel sz@r fizuért, akkor azért utána elég jól kereshetsz ahhoz, hogy ne csak a szükségleteidet, de a kedvteléseidet is kényelmesen finanszírozhasd.

A gyógytornászról annyit tudok, hogy külföldön mindenképpen megéri, mert marha jól keres, de szerintem itthon sem lehet túl rossz fizujuk, pláne, ha maszekban csinálod a dolgot. Nővérem is járt gyógytornára és egy órára elkértek 4000 forintot. Tehát ezzel is jól lehet keresni, ha talpraesett vagy . Meg gondolom az sem utolsó tényező, hogy a gyógytornász képzés 4 éves (plusz kettő mester, de azt nem tudom, hogy kell e hozzá mindenképp, azt hallottam, hogy nem, de nem esküszöm meg rá), míg az orvosin legalább 6 év kemény tanulás és legalább 4-5 év rezidens képzés.

De még1szer hangsúlyozom, külföldön mind2vel hülyére keresheted magad. Németországban főleg nagy a kereslet a gyógytornászok iránt

2011. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez az egyik legfontosabb kérdés az életedben, és szerintem nem egy fórumon adott válasz alapján kellene eldöntened.

Annak éri meg jobban tanulni, amelyiket jobban szeretnéd csinálni. Gyógytornászatira könnyebben felvesznek, mint az orvosira, de ha nagyon jó vagy biológiából és kémiából is, azaz mind a kettőből le tudsz érettségizni emelt szinten, akkor hajrá. Szerintem úgy tudod, a legjobban eldönteni, h melyiket érdemes, hogy körbejárod a lehetőségeket. Keresel ismerősöket, avgy ismerősök ismerőseit, akik gyógytornászok, vagy orvosok és beszélgetsz velük. Muszáj végigfutni ezeket a köröket, ha nem tudsz dönteni.

2011. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyógytornász -
2018. szept. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!