Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erős humán beállítottsággal...

Erős humán beállítottsággal milyen munka lenne nekem ideális, ami nem "éhbérszakma"?

Figyelt kérdés
Lassan el kellene döntenem, de bizonytalan vagyok. Készültem bölcsészetre, de azt mondták, hogy azzal éhen halok, tanárnak ismét nem szívesen mennék hasonló okokból, még maximum a média, de az pedig állítólag nagyon bizonytalan... Mit javasoltok?
2011. aug. 26. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez jó kérdés... esetleg lehetne nyelvi szak(ok), mégpedig olyan nyelv(ek)- ből mely(ek) nem tömeg nyelv(ek). Pl anglisztikára meg germanisztikára nem érdemes menni, de úgy tudom, hogy keresik a török , orosz, holland nyelvtudású embereket. Mellé elvégezhetnél azért valami OKJ-t, ami a gazdasággal kapcsolatos, nem lenne rossz párosítás. De ez csak személyes vélemény és személyes tapasztalat.

Még valami: sógorom az egyik telefonos cégnél dolgozik (Vodafone), és könnyen felvették nővéremet ugyan oda, mert folyékonyan beszél olaszul és kellett a jó olasz tudású ember. És az is igaz, hogy mellette közgázt végzett.

2011. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés... esetleg lehetne nyelvi szak(ok), mégpedig olyan nyelv(ek)- ből mely(ek) nem tömeg nyelv(ek). Pl anglisztikára meg germanisztikára nem érdemes menni, de úgy tudom, hogy keresik a török , orosz, holland nyelvtudású embereket. Mellé elvégezhetnél azért valami OKJ-t, ami a gazdasággal kapcsolatos, nem lenne rossz párosítás. De ez csak személyes vélemény és személyes tapasztalat.

Még valami: sógorom az egyik telefonos cégnél dolgozik (Vodafone), és könnyen felvették nővéremet ugyan oda, mert folyékonyan beszél olaszul és kellett a jó olasz tudású ember. És az is igaz, hogy mellette közgázt végzett.

Még valami: esetleg gyógypedagógia. Azokból most úgy is hiány van, legalábbis keresik a jó szakembert, és ez elég humánus :)

2011. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
bocsi, valamiért kétszer küldte el :S
2011. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szeptembertől pont olaszt fogok tanulni.. =)

Közgáz kizárva, mert minden reál tantárgyból sík vagyok. =/

2011. aug. 26. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondanám.Nyelvszak,két erős nyelv párosítva.
2011. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a kínai nyelv elsajátítását javaslom vagy az oroszt ami kezd felkapottá válni az utóbbi időben.
2011. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves első/második. A közgazdasági szakokon van matek, szerintem az kiesik.


Én is azt javaslom, hogy angol + egy ritka nyelv, vagy két ritka nyelv, és nem lesz gond. Orosz, japán, arab - én ezekre szavazok. Ezenfelül persze megtanulhatsz angolul, sőt érdemes is. Azért ha a fentebb említettekből kettőt beszélsz meg angolul is, nem fogsz éhen halni, jó eséllyel el tudsz helyezkedni itthon, de külföldön nagyobb potenciált látok az idegennyelvtudásban.


Ilyen kamu kommédia, bölcsészet (nem nyelvszakok!), nemzetközi tanulmányok és társai szakokat felejts el. Én nem mondom, hogy nem tanulnak, vagy hogy senki nem helyezkedik el a szakkal, de nagyon kicsi rá az esély. Max második szaknak jó, egy értelmes szak mellett. Ne csábulj el ezek felé, mert bármit is ígérnek, ami jól hangzik, nem valószínű, hogy bekövetkezik. Borzalmas lesz a felismerős a diplomaosztó után... :/


egy közgázhallgató

2011. aug. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez elég elkeserítő, mert én igazából magyarral kapcsolatos szakmát szeretnék...
2011. aug. 27. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:

bocsi, de nem tudok segíteni, de én is ugyan olyan helyzetben vagyok, mint te, egyforma az érdeklődésünk

a jogi egyetemen nem gondolkodtál? mert ha elvégzed a jogit egy csomó féle más dologra is szakosodhatsz

2011. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!