Orvosira munka mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és szeretnék orvosira jelentkezni, mert mindig is ezt akartam csinálni. Biológiából 5-ös (közép), fizikából 4-es emelt érettségim lett. Van 1 középfokúm angolból. Viszont egyedül élek (egy szobát bérlek Budapesten). A családom messze van és nem tudnak támogatni. Jelenleg pincérként dolgozom, hogy el tudjam tartani magam. Ilyen anyagi körülmények között lehetséges, hogy elvégezzem az orvosit teljesen egyedül, minden anyagi támogatás nélkül? Esetleg lehetséges, hogy esti pincérkedés mellett bírni fogom a tanulást?


2011. szept. 28. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából amikor már az orvosin van, akkor dől el. Orvosisként azt mondanám, hogy nem, egyrészt mert csak a tankönyveim kerültek használtak több mint 100e-be, másrészt mert minden időmet felemészti a tanulás... persze nem a kettesre hajtok, de orvosin máshogy nem is éri meg. Rengeteg az óra is, és ha nem is jársz előadásokra, akkor is leszűkül a dolgozható napok száma.


Viszont pl. azt hiszem az első évfolyamon több kisgyerekes anyuka is van, akik összeegyeztetik a háztartást, a gyereknevelést és az orvosit, szóval nem kell feladni, csak szervezni kell :)

2011. szept. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi se lehetetlen, de kőkemény lesz az tuti! Viszont ha ez a vágyad, akkor hajrá!:)
2011. szept. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet összeegyeztetni, max akkor, ha nagyon nagyon nagyon rugalmas a főnököd. Meg ha nem az ötös átlagra hajtasz.

De semmi időd nem lesz. Még aludni se kb, és ennek így nem sok értelme. Az orvosi önmagában is elég stresszes, de munka+orvosi mellett kb. idegösszeroppanást kapnál szerintem. Arról nem is beszélve, hogy a tankönyvek iszonyatosan drágák. Még ha nem is veszel meg mindent, hanem csak lefénymásoltatod, akkor is egy kisebb vagyon.

Megpróbálhatod, de szerintem felejtős.

2011. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Semmii ***** válasza:
Hogy sikerült? felvettek, hanyad éves vagy?
2016. júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!