Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FELSŐOKTATÁS? Tudom hosszú,...

FELSŐOKTATÁS? Tudom hosszú, de rövidebben nem tudom. Kérdésem eléggé bonyolult ( még számomra is )?

Figyelt kérdés

Idén sajnos nem vettek fel oda ahova szerettem volna, nem volt elegendő pontom, de egy levelezős fősulira felvettek.Idén felvettek volna a ME-CTFK tanító szakra, mert annyi pontom meglett volna bőven, de nem jelentkeztem? A levelező mellett még elkezdtem egy felsőfokú szakképzést ami 2 éves.

-A lényeg az lenne, hogy ha én jövőre felvételizem, és halasztok, mert ugyebár be kell fejezni az okj-t, a halasztott évem az megy a költségtérítéses évekből?

-Hogy van a párhuzamos képzés. Ha később kezdem a 2. szakot akkor az is ingyenes?

- Az állam 12 félévet támogat és így pont meglenne.

-2013-tól való emelt szintű érettségi kötelező a számunkra is akik most érettségiztünk (2011)???


köszönöm előre is, aki veszi a fáradtságot és segít nekem ebben a kérdésben.


2011. aug. 27. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

- Az évek nem mennek le a költségtérítésesből ha halasztást kérsz.

- Ha párhuzamosan végzel több szakot akkor nem számolódik duplán vagy ilyesmi, simán mint ha csak egy szakon tanulnál/szemeszter-év.

- Ha azután jelentkezel valahova, hogy kötelező emelt szintű érettségi kell az oda való jelentkezéshez akkor kell és nem számít, hogy te már amúgy érettségiztél csak nem emelten.

2011. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ausonia ***** válasza:
csak remélem, hogy jól értem a kérdést,de én úgy tudom akkor jársz jól, ha egyszerre csinálod.egyszerre is fogod befejezni és azt hiszem párhuzamos képzés esetén nem kell fizetned.
2011. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információkat
2011. aug. 27. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van jól érted második válaszoló.:D
2011. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!