Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lehetne még ingyenes,...

Így lehetne még ingyenes, államilag támogatott a második BA diplomám első éve?

Figyelt kérdés
Történelmet tanulok, ez lesz az ötödik félévem. Júniusban nem szeretnék diplomázni, hanem majd csak a 7. félév végén(csúszok egy fél évet) viszont februárban szeretnék jelentkezni régészetre is, és azt ugye ősztől kezdeném, amikor a törin a 7. félévben vagyok. Ezt így még lehet álamilag támogatottan? Vagy a második BA diploma akkor is fizetős, ha még az első diplomámnál van aktív félévem?
2011. aug. 30. 18:53
 1/9 A kérdező kommentje:
mert azt tudom, hogy jobb lett volna ha a 3. félévben kezdem a második szakot is, mert akkor párhuzamosan csinálhattam volna, de erről a lehetőségről akkor még nem tudtam..
2011. aug. 30. 18:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ingyenes, mert összesen 8 félévet fizet az állam. És mivel nem harmadik félévben kezdtél neki a másodiknak, ezért a két párhuzamos félév kettőnek számít, nem egynek. A többit matekozd ki.
2011. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

12 félévet fizet az állam, most kaptam meg a papírt amit ki kell töltenem a második főiskolára, hogy büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy ennyit és ennyit tanultam már máshol és tudomásul veszem, hogy az állam 12 félévet finanszíroz és ha ez elfogyott vagy elfogy majd akkor csak költségtérítéses formában kezdhetem meg a tanulmányaimat.


Ha nem kezdted meg a másik szakot az első harmadik félévében akkor ha egyszerre csinálod egy félév kettőnek számít, vagy ha az egyikből időközben lediplomázol a másikat kezdheted fizetni mindegy, hogy elvileg mennyi finanszírozott féléved lenne még hátra, mert ugyanolyan szinten (alapképzés-alapképzés) ha megvan a diplomád már nem tanulhatsz mást is ingyen.

2011. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

aham, hát sejtettem hogy így van, köszönöm a válaszokat!

még azt akarom kérdezni, hogy attól mert a BA elméletileg 3 éves, megcsinálhatom 2 év alatt a régészetet "jogilag"? Mert persze rajtam múlik, hogy haladok, de a töri miatt rengeteg tárgyam megvan már, amit el tudnék fogadtatni, így nem tartana 3 évig szerintem. Mert akkor így ha fizetek érte, mégsem mindegy, hogy 6 félévig, vagy 4 félévig fizetem a költségtérítést.

2011. aug. 30. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:

"még azt akarom kérdezni, hogy attól mert a BA elméletileg 3 éves, megcsinálhatom 2 év alatt a régészetet "jogilag"?"


- Logikus lenne, ha igen, de erről utána kell kérdezni náluk. (én igazából eddig nem is tudtam róla, hogy van külön régészet alapképzés)

2011. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jó akkor a TO-n érdeklődöm majd a jövőhéten kezdünk mi az egyetemen:)

Mert egyébként hivatalosan úgy van, hogy van a sima történelem alapszak és van külön történelem-régészet alapszak. Tehát a törin mi nem tanulunk régészetet egyáltalán de akik töri-régészeten vannak, azoknak rengeteg olyan órát meg kellett kötelezően csinálni, ami nekem már megvan (bev. töri, történeti mgismerés sajátosságai, filozófia, néprajz, vallástörténet, történeti földrajz 1-2-3, antropológia, akkor a Görögország története, Róma története, ókori Kelet története) nekem ezek mind megvannak a töri miatt, gyakorlatilag 1 évet így simán le tudnék faragni a 3-ból.

2011. aug. 30. 21:04
 7/9 A kérdező kommentje:
és köszönöm szépen a válaszod:)
2011. aug. 30. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha elfogadják a tárgyakat és nem fogod ki, hogy pont olyat nem fogadnak el, ami miatt nem haladhatsz gyorsabban, mert úgy épülnek egymásra. Bár talán még akkor is ott van, hogy egyéni tanrendet kérsz, nem tudom azzal megoldható lenne-e.
2011. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aha, köszi, hát hétfőn kezdünk, akkor beugrom a TO-ra is és érdeklődöm, hogy milyen lehetőségeim vannak:)
2011. aug. 31. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!