Fogászati aszisztens?

Figyelt kérdés

A fogászati aszisztens képzés mit takar? Valaki jár/járt ilyenre? Melyek a főbb tantárgyak? Kémia fizika mennyire csak alapok vagy végig keményen? Biológia gondolom fontosabb azért.

Köszi a válaszokat:)


2011. aug. 31. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

a felsorolt 3 tantárgy közül egyik sincs, biológia helyett anatómia van, a konzerváló fogászat tantárgy keretein belül pedig megtanuld kikeverni a tömőanyagot, ennyi a kémia és a fizika is. Teljesen más tárgyak vannak, ne középiskolába gondolkodj, hanem szaktantárgyakban.

anatómia, konzerváló fogászat, parodontológia, pszichológia, eü alapismeretek, ápolástan, kommunikáció, etika, latin, belgyógyászat. Ezekre emlékszem így 12 év távlatából.

2011. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szuper :) köszönöm!

Elhelyezkedésről és munkabérről is tudnál mondani valamit? Mert nagyon gondolkodom, hogy jövőre mit kezdjek magammal, de fösuli egyetem kizárva, mert nem bírnám, de szeretnék olyant tanulni ami érdekel és még sem minimálbéres.

Köszii:)

2011. aug. 31. 16:08
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
magándoki mellé kell menni asszisztensnek, ők jobban fizetnek, mint az állami szektor. Az összeg nagyon változó, Sopronban nyilván a többszöröse, mint a keleti határvidéken. Viszont ha már ezt a szakmát választod, a kedvemért tanuld meg leírni helyesen legalább...
2011. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miért írtam rosszul? Győri vagyok szóval ide szerencsére rengeteg szlovák és német jár át.
2011. aug. 31. 16:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg dupla sz. Bocsi.
2011. aug. 31. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom, h mellé végezd el a dentálhigiénikus képzést is (általában úgy hirdetik meg, h fogászati asszisztens-dentálhigiénikus képzés) mert akkor sokkal könnyebb elhelyezkedni. Magánrendelők általában ilyen asszisztenseket alkalmaznak! (2 ilyen ismerősöm is van és mind2 mondta, h nagy előny ha dentálhigiénikus is vagy!!)
2011. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ez annyit jelent, hogy 2 évet jársz a suliba, nem egyet, mint az asszisztensinél.
2011. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
most gondoltam bele, hogy még a gyakorlati hely is több százezer :( nem tudom így menni fog e pedig érdekelne és nem tűnik annyira nehéznek mint egy diploma megszerzése vagy is én úgy látom:)
2011. szept. 1. 13:48
 9/15 anonim ***** válasza:
a suli leszervezte a gyakorlatot, egy fillérembe nem került, járd még körül ezt a témát jelentkezés előtt
2011. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze még csak tapogatózok. Még van 1évem.
2011. szept. 1. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!