Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy dolgozzam ki a tételeket?

Hogy dolgozzam ki a tételeket?

Figyelt kérdés
Honnan szedtétek össze? Mekkora terjedelműek lettek? Géppel vagy kézzel írtátok? Minden segítség jól jönne. Köszi
2011. szept. 2. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek mondd, hogy nem a felsőoktatásban tanulsz!

Hogy érted, hogy honnan szedtük össze? Könyved van? Jegyzeteltél? Szakirodalom jegyzéked?

Mekkora terjedelem? Kérdésfüggő. Meg attól is függ, hogy mit tanulsz, fizikát vagy kultúrtörténetet. Mert akkor vagy egy egysoros képlet, vagy 2 a4-es lap...

Én a kézírásomból jobban szeretek tanulni, de ha neked gépelt szövegből is megy, akkor csináld úgy.

Istenem, micsoda kérdéseid vannak.

2011. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire gondolsz, igaz?

Nekem a töri tételek zömében 1 oldalasak voltak, gépelve, egy-kettő hosszabb akadt közöttük, de igyekeztünk csak a lényeget beleírni. A törit közösen dolgoztuk ki az osztállyal, felosztottuk, hogy ki melyiket csinálja meg, a tanár átnézte és sokszorosítottuk.

A magyart egyedül dolgoztam ki. Nyelvtanból igazából ilyen kis féloldalas jegyzeteim voltak, az arra elég volt, irodalomból pedig másfél-két oldal jött össze kézzel írva, ezek kb 1 oldalasak géppel. Hosszabb nekem nem kellett, bár az is igaz, hogy én pl ismertem a köt. olvasmányokat, meg volt 1-2 olyan tétel, amire egyáltalán nem tanultam, mert annyira jól tudtam eleve.

Nyelvekből pedig nem dolgoztam ki, felesleges. Azt vagy tudod vagy nem, jó esetben előbbi :)

2011. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érettségire, igen :) A nyelvvel már nincs gond. Abból nem dolgoztam ki én sem, de a mostani év más. Nagyon tanácstalan vagyok, mert az ofőnk nem mond el semmit, mindent más tanároktól szedegetünk össze. Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de érdekelnek más emberek tapasztalatai...
2011. szept. 4. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!