Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2014-ben érettségizek. Akkor...

2014-ben érettségizek. Akkor már kötelező lesz a két emelt? Mi fog addigra még változni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
1 emelt biztosan, nyelvvizsga is, természettudományi tárgyból való kötelező érettségi is valószínű.
2011. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írja, köszönjétek meg Hoffmann Rózsi néninek.
2011. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és 2013-ban?
2011. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Node kérem, az egyik tábor azért hőbörög, hogy egy idióta is átmegy az érettségin kettessel, így az nem ér/jelent semmit. A másik meg azért, hogy hú, most emelt kell hozzá, meg nyelvvizsga, és az milyen nehéz...


Mi szól a nehezítés ellen? Az, hogy a lurkónak büdös tanulni? Engem nem terhelt le sokkal jobban, hogy érettségi előtt szereztem nyelvvizsgát. Az 1 emelt érettségi sem viselt meg nagyon. Szerintem egy átlagos képességű diáknak ez nem jelenthet teljesíthetetlen akadályt.


Kérdező, szerintem bármi változhat 2014-ig. Javaslom már most készülj nyelvvizsgára...

2011. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miután orvosira akarok menni, ezért a +40 pont miatt 2 középfokú nyelvvizsgát akarok és egy emelt bioszt/kémiát.


Ehhez kapcsolódóan: felvi.hu-n nézegettem a pontszámítást, és ha egy emelt érettségit csinálok, ugyan annyi pontom lesz, mintha kettőt. én néztem el valamit, vagy mi?

2011. szept. 4. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Orvosira 2014-ben lehetséges hogy már 2-t is kérnek.
2011. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvosira már 2013-ban is két emelt fog kelleni, úgyhogy hajrá! Ezzel meg is kapod a maximálisan szerezhető 100 többletpontot.
2011. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Már 2012-től, vagyis rögtön az idei nyári érettségitől változnak a pontok és a ponthatár is. A maximum pontszámot felviszik 500 pontra. Az orvosi egyetemekre már 2013-től lesz kötelező a 2 emelt szintű érettségi, amikért, ha eléred a bizonyos százalékot( azt hiszem, hogy az a 3as szint, de ez nem biztos), 50-50 azaz 100 pluszpontot kaphatsz. Ilyenkor már teljesen mindegy, hogy van-e nyelvvizsgád vagy sem, a maximum pluszpontot már megkaptad. Egyébként egy nyelvvizsgáért most már csak 28 pontot kapsz( középszintű), és két középfokú nyelvvizsga esetén is maximum 40 pontot írhatsz a számládra...
2011. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!