Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágjak ebbe a szakmába,...

Belevágjak ebbe a szakmába, van értelme?

Figyelt kérdés

Könnyűipari mérnöknek tanulok, most kell majd szakirányt választanom, a legtöbb tanár a nyomdaipari szakirányt ajánlja, nekem is tetszene a dolog, de nem tudom, hogy el lehet-e majd vele helyezkedni...

Ezen kívül van csomagolós, ruhaipari és minőségellenőri szakirány.


2011. szept. 5. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

nekem bnőm végzett it idén


ő csomagolás szakirányon végzett

és már utolsó félévben volt munkája

aztán diplomázás után váltani akart

kb 1 hónapig volt munkanélküli

aztán talált



sztem a nyomdaipar már annyira nem nagy piac


tkeintve h az elektronikus sajtó veszi át a helyét


én másik szakirányt javasolnék


de ha a tanár azt mondja h abban a lehetőség lehet igazuk van


nézegess meg több álláskereső portált és vesd össze h mennyi állást kínálnak ezen a területen

(nyomdaipar)


meg nézd meg a többi szakirányhoz kapcsolódó álláslehetőségeket is...


hátha az segít dönteni:)

2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja még a minőségellenőröset is ajánlanám..
2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
-itt
2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!


a nyomdaipar tényleg kicsit "hanyatlik" a technika fejlődése miatt, de azért szerintem még jó pár év kell, hogy eljussunk odáig, hogy ne legyen szükség nyomtatott újságokra és könyvekre (szerintem nem is fogunk idáig "süllyedni"), mellesleg nem csak ezt a 2 terméket nyomtatják, hanem plakátokat, csomagolóanyagok, szinte mindenen van valami, ami nyomtatva van...


Egyébként gondolkoztam a csomagolós szakirányon is, de azért a nyomda jobban tetszik.

2011. szept. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!