Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulási tippek?...

Tovább tanulási tippek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nincsen semmi tippem, hogy hova akarok menni gimi után. Eddig minden tantárgyat nyomtam, hogy ne kelljen aggódnom a jegyeim miatt. Nem is biztos, hogy egyetemre vagy főiskolára akarok menni. Inkább tanfolyamokban, gondolkodok. Az már biztos, hogy "cicababa" munkát(kozmetikus) nem akarok, azt már csak akkor, ha nincs más vagy mellékállásként. De tényleg semmi ötletem nincs. Ajánlanátok valamit? :)
2011. szept. 5. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát sajnos én nem tudok mondani semmit, mert nem ismerem az érdeklődési körödet, de én pl most elkezdtem egy olyat, hogy gyógyszertári asszisztens (OKJ), de jövőre az orvosi lenne a cél. Megmondom őszintén tetszik. Nem állítom, hogy nincsenek ilyen tipikus hülye p*csák, de egyébként nem egy könnyű dolog, tehát rendesen tanulunk kémiát, anatómiát, gyógyszertechnológiát, mikrobiológiát, latint, egészségtant stb.

Én azért ajánlom ezt, mert ezzel kapsz egy kis kóstolót az egészségügyből (anélkül, hogy a támogatott féléveid mennének!) és könnyebben el tudod dönteni, hogy utána hova tovább, ha egyetemre mennél, ha nem , akkor is teljesen jól el tudsz helyezkedni ezzel a szakmával (bár én úgy hallottam ,hogy érdemes a ráépülését,a szakasszisztensit is elvégezni).

Nekem összesen 20 órám van egy héten (ebből 2 gyakorlat egy kirendelt patikában), hétfőn egyáltalán nincs óra, úgyhogy egy laza 3 napos hétvége úgy befigyel :) egy hátránya van: latinon kívül nem oktatnak idegen nyelvet, bár ez engem nem zavar, mert már van 2 nyelvvizsgám és most készülök a 3.-ra, csak jó lett volna ingyen egy másik nyelvet tanulni:D

2011. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!