Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási tippek tételtanuláshoz?

Tanulási tippek tételtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Hogy tudnák tételt tanulni, hogy ne felejtsem el?

Hajlamos vagyok a magolásra, akár tudtom nélkül is. Kérlek segítsetek, mert ha valamit magolok, azt másnapra nem is tudom.


2011. okt. 3. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit tanulok, azt elfelejtem, amit látok, megjegyzem, amit csinálok, azt tudom.


Törekedj arra, hogy a tananyagot valahol máshol is megtaláld! Törikönyvhöz történelmi regény, fizikához gondold át, hogy milyen erők hatnak a hulló falevélre. Olvasd el, hogy miből áll a fogkrém és gondold végig, hogy vajon hogy működhet.


Láss, ne csak nézz!


És ne tanulj tételek szerint. Ha miután elmondtad és valamibe belekérdezned, ott állsz majd mint a sült hal.

2011. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen jellegű tételek? Mármint milyen tantárgy! Egyébként ált. jó tanács hogy az elsőnél kezd el, mert sokszor egymásra épülnek a tételek. Főleg ha szakmai tantárgyról van szó. Készíthetsz egy nagy táblázatot, amiben összefoglalod az összes tételt, aláírod a címszavakat, főbb fogalmakat.
2011. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MarySue ***** válasza:

Én beszélgetni szoktam róla. Átolvasom néhányszor, és keresek valakit, aki meghallgat - ez általában anyukám :D - és tök simán beszélgetünk a témáról. Nem baj, ha nem emlékszem minden adatra, akkor belekukkantok, és beszélünk tovább. Semmi "kikérdezés" jellege nincs a dolognak, olyan, mint egy célzott irányú, de kötetlen beszélgetés.

Nekem ez bevált, mert egy-egy beszélgetésre jobban emlékszem, mintha saját magamnak mondogattam volna :)

2011. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemes több helyen is utánanézni a dolgoknak:

Pl. töriből ne csak a jegyzetedet használd, hanem a könyvedet is, nézd meg a forrásokat, a képeket, googlezz rá a személyekre, ne csak az iskolai atlaszt használd, és esetleg képzeld el, hogy te vagy a tanár, tegyél fel kukacoskodó kérdéseket magadnak.

Ha nem sürgős a dolog, akkor ez így működik, ha szerdán vizsgázol, akkor érdemes nem kérdezősködni, hanem keresztbe lenyelni az egészet - a hármas még mindig jobb, mint a karó.

2011. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. okt. 5. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!