Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem sok, ha össz.30 kreditet...

Nem sok, ha össz.30 kreditet vettem most kezdő elsőéves szoc. Munkásként az egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vágom ezt a dolgot...
2011. szept. 6. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
30 kredit a félévente ajánlott mennyiség. Nem sok, hanem pont elég. Bár én az első félévekben mindig többet vettem fel, hogy a végén már laza legyen a suli, alig pár órával.
2011. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
anno a Közgázon az első három fél évben 40-50 kredit között vettem fel, nem haltam bele és az utolsó évben szinte nem volt órám.
2011. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Akkor megnyugodtam :) Reméljük a legjobbakat

Nekünk küldtek egy órarendet (ami 90%ban kötelező tárgyakból állt), és felvettem azokat mind.

Még bőven maradt szabadidőm is ... :D

2011. szept. 6. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig 30 kredit körül vettem fel, de volt olyan, hogy 39 kreditem volt, de nálunk egy tantárgy átlagban 2-3 kredit, nagyon ritkán van 4 vagy 5 kredites, szóval min 10-12 tárgyam volt egy félévben, mindegyikből volt előadás és gyakorlat is, szóval nekem elég sűrű volt az órarendem, de bejárósként (napi 3,5 óra utazással, reggel 5-kor keléssel) is túléltem. Most már a célegyenesben vagyok, 5 tantárgyam maradt a végére + 1-2 szabadon választható. :)
2011. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hova jársz?


Én az ElTÉ-re járok, de már felsőbb évfolyamon (harmadév). Nekünk annó azt mondták elsőben a tanulmányisok, hogy csak a kötelezőket vegyük fel, mert ha azokat a tárgyakat tudod teljesíteni, akkor bőven időben vagy a képzésben, nem csúszol vagy ilyesmi, ez így van kitalálva.

Főleg, hogy nálunk elsőben volt az 50 órás önkéntes munka gyakorlat. Erről abszolút te gondoskodsz, tehát az is idő mire találsz magadnak egy gyakorlati helyet! Érdemes az 5 hétköznapi napból egyet "szabadnapként meghagyni". Vagyis ilyenkor nincsen órád, viszont gyakorlaton vagy!


Önmagában a 30 kredit egyáltalán nem sok, de ha az ELTÉ-n vagy és van önkéntes munka nevű tárgyad, akkor szerintem túlzás. Nálunk pl: másodikban nem volt gyakorlat tehát akkor már bőven lehetett felvenni a tantárgyakat, volt is a két félév alatt 66 kreditem, tehát bőven megvolt az ajánlott 30-30 mennyiség!


Általában ha két félév alatt nincs valakinek meg a 27 kreditje akkor szokták átteni fizetősre, tehát nincs mitől félni.


Egyébként 30 kredit tényleg nem sok, csak bizonyos szakokon úgy kell beosztani, hogy maradjon idő a gyakorlatra! Nekem pl most hétfő - kedden van már csak sulim, erre a két napra osztottam el 24 kreditet, plusz még van a 10 kredites gyakorlatom, a maradék 3 napra!

2011. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!