Szülésznőnek lenni ciki?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem épp a legjobb formában tettem fel ezt a kérdést. Röviden a lényeg,hogy 18 éves vagyok,és szeretnék szülésznő lenni a későbbiekben. Viszont mindig zavarban voltam,ha az osztályban,vagy bárhol máshol kérdezték hogy mi szeretnék lenni. Nem tudom,valahogy azt érzem,hogy cikinek tartják, nem értenének stb. Olyan,mintha azt mondanám pl hogy nőgyógyász akarok lenni. Ti hogy látjátok ezt?
2011. szept. 11. 18:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok a SE-s. :)

Sokat még nem tudok mesélni, mert még csak most kezdem és levelezős vagyok. Nappalisok tudnának meélni. :) Tanulni kell sokat, de nem elviselhetetlen és a nagy része elég érthető is. Na meg ha olya ttanul az ember ami érdekli akkor azért annyira nem megeröltető. Van sok uncsi tölteléktárgy, de ki lehet bírni.

Gyere el majd januárban nyílt napra, én ott beleszerettem a suliba! Egy csomó demonstrációs terembe bemehtesz és mesélnek kicsit a szakról.

Biológiát nézném át max. a helyedben. Kémia nem kell. Első évben alkalmazott biológiát tanulunk, ahhoz nem árt egy alap biosztudás. Az anatómiához sem árt ugye egy kis előképzettség. :)

Az első 3 félévben minden szakopn ugyanazt tanuljuk, az egy alapozó. Hivatás és személyiség, hivatás és világkép, anatómia, alkalmazott biosz, eü. gazdaságtan, infokommunikáció, latin, biofizika....

A 3. félévben van demonstrációs terem és a 4. félévtől lehet menni kórházi gyakorlatra.

2011. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
bocsi a gépelési hibákért, de nem a legjobb a billentyűzet... :(
2011. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, sokat segítettél :) Meg a többiek is!
2011. szept. 16. 22:07
 14/20 AMBRA ***** válasza:
48%
CIKI?Az egèszsègugy màsròl szòl;Amint belekòstolsz az anatòmiàba,ràjossz,hogy a vilàg egyik legkokmolyabb dolgàval kezdtèl el foglalkozni.A szuletès pillanatai-percei-òrài ezer ès ezer faktorbòl àllnak...A szulòasztalon organikus anyagok,kritikus pillanatok,èlet+ùj èlet(ek),sajnos olykor èletkèptelensèg van a kezedben,kolosszàlis felelòssèggel a vàlladon,ami lecsùszik a szìvedbe ès elèr a lelkedig.Persze eddig a pontig egyetemi èvek visznek el,sok ismeret ès tapasztalat.Na ès addig?Itt egy kis pszihològia:az emberek 90%-ban a te kijelentèsed alapjàn reagàlnak;ha tehàt a kèrdèsre "Mi leszel,ha nagy leszel?" a vàlasz (szègyenlòsen,lesutott szemekkel,elpirulva) "Szulèsznò szeretnèk lenni...",termèszetes,hogy nem èrtik,hiszen olyan,mintha te sem èrtenèd.Adok egy tanàcsot:legkozelebb erre a kèrdèsre,nèzz egyenesen az illetò szemèbe ès komolyan,hatàrozottan mondd azt,hogy orvosnak kèszulsz ès ezen belul a szulèszet èrdekel.Senkinek sem lesz mersze vitatni pàlyavàlasztàsodat!Minden jòt kìvànok!
2011. szept. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ava87 ***** válasza:
Még ha esetleg szkatológus akarnál lenni, azt mondanám, hogy ne nagyon hangoztasd, de egy szülésznőben semmi ciki nincs :)
2011. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! A szülésznő egy életet segít a világra hozni. Én ezt inkább egy szép hivatásnak tartom, egyáltalán nem cikinek.
2011. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is szülésznő szeretnék lenni! Utolsó évem, biosz emeltezek plusz angol középfokú nyv.

Év elején találtam ki, eddig orvosira készültem de nem fog összejönni, rájöttem a szülészet jobban érdekel.


Valaki meg tudja mondani hogy se-szülésznő szakon van-e tesióra ami kötelező??? pls válaszoljatok fontos.


amúgy nem ciki, szép szakma és ha elhatároztad és nyíltan felvállalod hogy igenis szülésznő leszel akkor nem fognak cikizni sőt. én most hétvégén egy családi összejövetelen jelentettem be h az szeretnék lenni mer ez érdekel és mindenki támogatott. sok sikert mindenkinek!

2011. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Igen, van tesi óra és aláírásért megy. De bizonyos óraszámot ki lehet váltani aerobic-kal, röpivel, kosárral....

2011. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 shelleyy válasza:
Ciki?! Az a ciki h a mai fiatalok így vélekednek a szülésről, az élet legnagyobb csodájáról, a gyermek vállalásról stb. Én 22 éves vagyok, van egy lassan 3 éves kislányom és egy 3 hós kisfiam, és jelenleg készülök a szülésznői pályára én is, HAJRÁ Neked is! Jó döntés, csodás szakma! SOTE-ra mész, gondolom?:)
2011. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 shelleyy válasza:
Ja, látom igen! Most fogsz érettségizni gondolom? Nappalira mész, ugye? Én a kicsik miatt levelezőre, de még az is lehet h találkozunk majd!:)
2011. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!