Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meglehet úgy oldani azt, hogy...

Meglehet úgy oldani azt, hogy két szakot végzek egyszerre, de a két szak két különböző városban van?

Figyelt kérdés
Gondolom úgy, hogy az egyiket levelezőn. Már régóta eldöntöttem, hogy 2 diplomát szeretnék, de úgy nem látom sok értelmét, ha az egyiket elvégzem és utána jön a második, mert miután meglesz a diplomám, szerintem el kéne kezdenem dolgozni, mert azért én sem akarok 30 éves koromig egyetemre járni. Most idén már elkezdtem egy szakot és úgy döntöttem, hogy jövőre megkezdek egy másikat is. Ez megoldható?
2011. szept. 12. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen, és ha a másodikat akkor kezded, mikor az első szakon az első év végén jársz, akkor egy államilag támogatott félévet vonnak csak le.

Hogy tudod-e párhuzamosan csinálni a kettőt, csak azon múlik, hogy lesz-e időd és energiád.

Pl mi van, ha 2 vizsga egy időbe esik? Én az ilyen problémák miatt nem mertem bevállalni egy második szakot, mert tuti csúsztam volna mindkettőn, (nem azért mert nem tudtam volna megtanulni a dupla tananyagot, hanem pont az ütközések miatt), és akkor már majdnem ott tart az ember, mintha egymás után csinálná a 2 diplomát.

2011. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!