Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 szak 2 különbözö egyetemen...

2 szak 2 különbözö egyetemen egyszerre?

Figyelt kérdés
engem az érdekelne ,hogy arra van e lehetöség , hogy ha én most szeptembertöl elkezdem az igazgatászservezöit a corvinuson de jövöre szeretném elkezdeni a Elten-n a jogász képzést van e rá lehetöség??? mármint nem az érdekel hogy tanulásba mennyi lenne mer tudom ..nagyon sok de taartom magam anynira h képes leszek megcsinálni...de az érdekelne h lehetne e mindkettöt államilag finanszirozottan és azt h az orákra be tudjak járni? segiccsetek lécci:)
2009. júl. 15. 04:06
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem lehet mindkettőt államin, amit másodiknak kezdesz az költséges lesz és az órarendedre sem lesz senki tekintettel. Vagy össze tudod hozni vagy nem. Ezért csinálják sokan azt, hogy második szaknak levelezőre mennek, de olyat is láttam, aki bírta a nappalit két egyetemen egyszerre. Én 3 szakot csináltam egyszerre, nagyon nehéz, ma már nem lennék olyan hülye, hogy ennyit bevállaljak és ne legyen életem mellette 5 évig. Ezek a legszebb éveid.
2009. júl. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Igen, lehet!

Ne aggódj, nem nagyon szerez tudomást egyik a másikról.

Jogilag pedig amíg nem szerzel szakképesítést, addig nyugodtan mehet párhuzamosan több is. Ez csak akkro lesz gond, ha az egyiken végzel már, szóval azt húznod kell, nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki pl. azért csúsztatta az egyik szakon a diplomázást két évvel, mert a másikon még kellett neki 2 év a végzéshez, és nyilván pont ezt akarta elkerülni, azaz egyszerre akart végezni, és akkor nincs meg egyik szakképzettség se korábban.


Ennyi a rejtély, hogy egyszerre végezz !!

2009. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Tanulásilag pedig bírható ez a kettő egyszerre, én se egyet csináltam nyilván, ill más se, és aki nem fogyatékos, annak megy sztem.
2009. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. es a 2. valaszolo is tevedett. Az 1. abban, hogy nem lehet mindketto allamin, a 2. pedig abban, hogy az elso szakkepesites megszerzeseig ingyenes minden. Ez volt regen, ma mar mas van, olyan pedig nincs, hogy az iskolak elott titokban tudna tartani, hogy ket helyre jar ingyen.


Kedves kerdezo, ugy, ahogy leirtad, tehat ha az igazgatasszervezo szak 2. taneveben szeptembertol elkezded a jogot is, akkor mindketto mehet allamin. Ha kesobb kezded el, ez mar nem lehetseges.


Bizonyitekul bemasolok egy levelet, amit az OFIK irt nekem, mert hasonlo kerdesem volt:



A felsőoktatási törvény lehetővé teszi azt, hogy valaki egyszerre több intézménybe, vagy egy intézményen belül több szakra járjon. Ez a párhuzamos képzés. Arra is lehetőség van, hogy valaki – ha felveszik – mindkét intézményben, illetve szakon államilag támogatott formában tanuljon. Ezt úgy lehet megtenni, ha két különböző felvételi időszakban jelentkezik és nyer felvételt.



Abban az esetben, ha valaki államilag támogatott képzésben tanul, és legkésőbb az első szakon megkezdett tanulmányai 3. félévében (másodévtől) kezdi meg az államilag támogatott párhuzamos képzésben a tanulmányait, akkor számára a két képzés egy félévnek számít a lehetséges 12 államilag támogatott félévből, ha viszont később dönt úgy, hogy párhuzamos képzésben is tanulni akar, akkor már a két szakon egy időben folytatott tanulmánya két külön félévnek fog számítani.


A párhuzamos hallgatói jogviszony létesítéséhez nem kell beszerezni az „anyaintézmény” hozzájárulását, általában úgy jön létre, hogy a más hallgatói jogviszonyban álló személy – tanulmányai alatt – valamely felvételi eljárásban máshová felvételt nyer, és ennek eredményeként beiratkozik egy másik egyetemre, főiskolára is.



A felsőoktatási törvény szerint egy személy 12 féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben.

2009. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen az infokat...föleg az utolsot:)remélem az oráimat össze tudom majd hozni mindkét szakon....
2009. júl. 15. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!