Hogyan kell jelentkezni felsőoktatási intézménybe?

Figyelt kérdés
Több helyre is szeretnék! El kell menni személyesen? Vagy hol kell jelentkezési lapot kérni? Miket kell a jelentkezési laphoz csatolni? Vagy hogy működik ez pontosan légyszi segítsetek.
2011. szept. 13. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

felvi.hu

Itt segítség is van a jelentkezéshez, és maga online is jelentkezhetsz itt.

2011. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ava87 ***** válasza:

Azt hiszem, minden évben február környékén van a jelentkezés. Nem kell elmenni személyesen.

Lehet jelentkezni az interneten, vagy postai úton. Jelentkezési lap elvileg van ilyenkor a postákon, de tapasztalatom szerint külön alig lehet hozzájutni, csak a felvételi tájékoztatóval együtt (ez egy vastag kék könyv, fizetni kell érte) ebben van a jelentkezési lap.

Az eljárási díj azt hiszem 9000 forint (ha jól emlékszem), ezzel három helyre jelentkezhetsz, de jelölhetsz ennél többet is, csak akkor még pluszban fizetni kell.

Amit mindenképp csatolni kell, az az érettségi bizonyítványod és a középiskolai bizonyítványaid másolata. Ha van bármi, ami plusz pontra jogosít (nyelvvizsga, bizonyos versenyeredmények, hátrányos helyzetet igazoló papírok, gyes/gyed igazolás, stb), akkor ezeket a papírokat.

De itt minden infót megtalálsz: [link]

2011. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az összes bizonyítvány másolatát? Mert én szakmunkásban kezdtem ott elvégeztem az épületburkoló szakmát,utána rájöttem hogy tanulni kellene és leérettségiztem most pedig középfokú pénzügy és számvitelre járok.Szóval küldjem el a szakmunkás a szakközép bizonyítványok a pénzügy számvitel bizonyítványt és az érettségim másolatát is?
2011. szept. 13. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a 11. és 12. évi tanulmányaid kellenek, mert azok szükségesek a pontszámításhoz. Plusz ugye nyelvvizsga, OKJ, stb. ha van.
2011. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én pénzügy számvitelre szeretnék menni.De felvi.hu-n néztem hogy a középfokú okj-s pénzügy számviteli ügyintéző nem számít bele a pontokba vagyis nem találtam a az okj-k között csak a könyvelőt. Akkor ez nem is számít bele?
2011. szept. 13. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de akkor valószínű nem, pedig a neve alapján kéne gondolom... Azért majd rakd fel az OKJ-s bizonyítványod is, hátha.
2011. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mármint mire gondolsz hogy küldjem el annak a másolatát is?

De ha nem számít bele és elküldöm nem néznek hülyének?

2011. szept. 13. 11:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a segítséget
2011. szept. 13. 11:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Soha nem találkozol azokkal az emberekkel, akik ezt ellenőrzik, akkor meg nem mindegy?:D Bajod viszont nem lehet belőle ha felrakod, max elvesztesz az életedből egy scannelési időt.
2011. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oké köszi
2011. szept. 13. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!