Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyvből tudnék felkész...

Milyen könyvből tudnék felkészülni emelt biológia érettségire? 0-ról indulnék.

Figyelt kérdés
Mozaik kiadótól a Biológia érettségizőknek 1-2-re gondoltam, de ezek csak 200-200 oldalasak. Szerintem az nagyon kevés. Benne van minden ami az érettségihez kell? Milyen könyveket ajánlotok?
2011. szept. 13. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A Mozaik könyvek... Hát nem tudom, hogy abból mennyire lehet felkészülni.

Végülis most nézem, hogy érettségi felkészítő, de akkor meg lehet már egy meglévő tudásra alapoz.

Ha tuti biztosra akarsz menni akkor Szerényi Gábor és Fazekas Gábortól a Biológia I. és Biológia II. vedd meg. De ezek meg drágák... De abból emeltre is fel lehet készülni, és érthető a megfogalmazása is.

2011. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mozaikos könyvek jók, de a tankönyveik (10.-11.-12. vigyázz, hogy ne a szakközépiskolásoknak valót vedd meg), mellé kiegészítésnek nem rossz az érettségis, de a fők a tankönyvek.
2011. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a gond hogy ezek nagyon drágák. esetleg valami olcsóbb könyv nincs?
2011. szept. 13. 15:38
 4/8 A kérdező kommentje:
és honnan tudom, hogy gimnáziumi-e vagy nem?
2011. szept. 13. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Előkerestem a régi bioszkönyveim, mi Oláh Zsuzsa Biológiájából tanultunk, a piros borítós, nem tudom hanyadikos anyag az anatómia élettana, és a 12.-es kék borítós genetika anyagú könyv elég jó. Szerintem nézz körül teszveszen vagy vaterán, biztos, hogy fent lesz olcsóbban is ez a kettő.

De amúgy van felkészítő tanárod, mert a szóbeli részében van mikroszkóp is, és azt nem tudom, hogy fogod elsajátítani egyedül?:/

2011. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen van felkészítő tanárom. az egyetemen dolgozik szóval ezeket meg tudom oldani.
2011. szept. 13. 15:55
 7/8 A kérdező kommentje:
és ebben a kettőben minden benne van, ami az emelt biosz érettségihez kell?
2011. szept. 13. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak a genetika, anatómia, így nyilván az állat és növénytan nincs benne. De azt nem ajánlom amiből mi tanultuk, mert az kaki volt, meg most hirtelen azt sem tudom már hol vannak azok a könyvek.
2011. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!