Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmit nem érdemes tanulni?!

Semmit nem érdemes tanulni?!

Figyelt kérdés
Lány vagyok, tehát hegesztő meg asztalos nem tudok lenni, és még villamosmérnökként is érdekesen néznék ki. Szakmák közül nem szeretnék semmilyen gondozó vagy ápoló lenni, mert nem vagyok elhivatott az emberek felé. A közgazdasági pályák mind telítettek. Mihez lehet kezdeni a mai világban lányként? Az elhanyagolható, hogy mi az amit az ember szeretne (egy szabad bölcsész se megy semmire a diplomájával, pedig az érdekli. de ez csak egy példa volt). Azoktól a hülyeségektől, hogy áruld a tested, kérlek legyetek szíves megkímélni.
2011. szept. 18. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
írtad ugyan a bölcsész példát is,de mi lenne ha nem szakmát választanál?hanem valami olyat amivel lehet menni fősulira vagy egyetemre,de ér is valamit.eszembe jutott valami üzletit nem tanulnál?
2011. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért hoztam vegyesen a példákat, mert nekem aztán mindegy, hogy szakma vagy diplomás képzés. Van kitartásom, megcsinálom, akármi is legyen az. Egyébként pénzügy-számvitel felé húz a szívem, de az ilyen szakot végzettekből is Dunát lehet már rekeszteni.
2011. szept. 18. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenék, de sajnos ötletem sincsen. Én is teljesen el vagyok keseredve. :(

Én ugyan már végeztem, de egyértelmű, hogy rosszul döntöttem.

Épp most kaptam meg a másik topicban, hogy aki nem keres jól az kizárólag tanulatlan hülye, vagy lusta disznó lehet, mert amúgy mindenkinek adott lenne egy jó fizetés...

Szóval én nem tudom, hogy melyik vagyok a kettő közül, de kilátástalan a helyzetem, és nem csak nekem.

Lány vagyok én is, a matekhoz tényleg hülye, szóval a mérnök meg hasonlók ki voltak lőve.

Persze nekem mérnök ismerősöm is mondta, hogy neki sem sikerült elhelyezkednie, csak hisszük, hogy az olyan könnyű.

Esetleg még talán valami számítástechnikával kapcsolatos dolgot jó lehet tanulni? Ott vannak pl. jó fizetések, viszont - mint megtudtam - elhelyezkedni ott sem könnyű.

Passz, sajnálom. :(

2011. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szakközépbe jártam, kaptam is alapszakmát, de az édeskevés, mivel ahhoz egyetem kellene, ami már nem menne nekem, mivel olyan szakon voltam a suliba ami már ott is nehézségeket okozott, gyakorlatilag csak érettségi miatt jártam szakközépbe, mivel egy komolyabb gimibe nem lett volna esélyem. Most itt vagyok már több mint egy éve érettségivel, semmi OKJ-s szakmát nem találtam amit megérne csinálnom, 3 műszakban dolgozok egy gyárban, igaz megfizetik, de nem éppen egy álom munka. Semmi szakmát nem találok a környéken amit tanulhatnék hogy valami komolyabb üzletben el tudjak helyezkedni vagy egyéb munkahelyen. Sajnos kevés munka van, az újságokat és az egyéb állás hirdetéseket is folyamatosan nyálazom hátha adódik valami jobb de semmi, mindhez szakma, és gyakorlat kell. Gyakorlatom sajnos nincsen csak gyári melóra, de az most mindegy. Én is folyamatosan keresem a tanfolyamokat hogy miket lehetne tanulni, nyelvet már tanulok, de hogy abból mi lesz az még messze van.
2011. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez már a XXI. század. Most már senki sem néz furcsán, ha egy lány véletlenül gépész, építő, építész, vagy villamosmérnök lesz. Szóval mérnöknek célszerű menni, ha jól akarsz keresni. A közgazdasági pályák sem mind telítettek, pénzügy számvitellel könnyű elhelyezkedni, és viszonylag jól is fizet, csak az emberek nem nagyon szeretik, mert sok a matek (magyarul gondolkodni kell).

Az a probléma, hogy az emberek mostanában lusták használni az agyukat. Ezért olyan népszerűek a bölcsész és humán szakok, minden tudást készen kapsz, csak be kell magolni, ha már számolni, vagy gondolkodni kell, esetleg kicsit nagyobb felelősség hárulna az emberre, az a munka már nem jó. Igen kellenek a bölcsészek is, de kb. harmad ennyien, mint amennyien most vannak.

Szóval kedves kérdező, szerintem vagy kezd el használni az agyadat és barátkozz meg a reál tárgyakkal, vagy keress egy jó szakmát.

2011. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért ne lehetnél villamosmérnök? Ha van kedved hozzá, ne azt tartson vissza, hogy fiús szakma.

Amúgy igazából tényleg a mérnöki szakokban van a pénz. Gazdászként ha jó kapcsolataid vannak, és pluszba még beszélsz vagy két nyelvet, tutira kapsz munkát, de a jogászoknál már ezt nem lehet elmondani.

Én gépészmérnöknek tanulok, és lány vagyok. Szeretem csinálni, és remélem később jól fog fizetni. :)

2011. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
cukrász lennél?ez jut még eszembe
2011. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!