Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem Kossuth...

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma-ba milyen szakok vannak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is a kérdés, hogy 6 osztályosba mégy e vagy nem. Ha igen akkor van reál és humán tagozat.

Ha 4-esbe mész akkor van egy gazdasági, jogi - kommunikációs tagozat, egy műszaki-orvosi, gyógyszerészeti tagozat. Illetve van egy 5 évfolyamos képzés is, ami idegen nyelvi alapozású, tehát magas óraszámba tanulod a nyelveket.

De amúgy [link]

2011. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
reál és a tehetséggondozáson belül mit lehet tanulni?
2011. szept. 18. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Reál tagozaton emelt matek van. Meg úgy a reál tárgyakat erősebben tanítják, mint a humánt. A tehetséggondozásos cuccot azt nem értem ez csak olyan megnevezés, de amúgy nem nagyon tartozik a tantervbe.

Ha megkérdezhetem megmondod melyik suliból jössz és milyen átlaggal? És vannak e jövőbeli terveid, hogy mi leszel ha nagy leszel?

2011. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát a Bocskai István Általános iskola és városi sportiskolába járok...és kb olyan 4.5 az átlagom de úgy hogy nem nagyon tanulok persze de most belehúzok( még csak 7.es vagyok) és még nem tudom hogy mi szeretnék lenni és ezért akarok egy gimibe menni.
2011. szept. 18. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor én most csak annyit tudok mondani, hogy akkor nagyon keményen kezd el tanulni a magyart meg a matekot, meg a nyelvet ha véletlen nyelvi osztályba akarsz menni. A 4.5-ös átlag kevés lesz. Tudom, mert az én barátnőim akiknek 1-2 négyesük volt sem tudtak bekerülni a kossuthba, míg én kitűnővel igen. Szóval a jegyek sokat visznek a latba. Aztán amit tudok tanácsolni, hogy csináld meg az összes előző évi feladatsorokat, addig amíg már lassan kívülről nem fújod. És, nézd meg hogy inkább a magyar meg a töri nyelvek érdekelnek jobban. vagy a fizika,kémia, biosz matek inkább. De szerintem ha gimibe akarsz menni TÁG-ba tuti felvesznek vagy Ady, Fazekas (bár ott annyira matekosok az emberek). Ezek amiknek még jobb hírük van. TÁG-ba minden van, onnan bárhova tudsz menni. Ady inkább kicsit humánosabb, Fazekas meg tiszta reál. A Kossuth is olyan semleges, de általában itt is több a reál dolog.
2011. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és a TÁG-iskolában mit lehet tanulni?? milyen szakok vannak?
2011. szept. 19. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel kossuthos vagyok, nem tudom mi van a TÁGban de [link] itt van a honlap szerintem biztos rajta vannak a dolgok.
2011. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!