Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás? (Kérdésed túl...

Továbbtanulás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

10es vagyok és az osztályomból már majdnem mindenkinek van valami elképzelése csak nekem nincs sajnos. Fogalmam sincs miben lennék jó sajnos, vagy mi érdekel. A szüleimmel nem szoktam erről beszélni, anyukámmal egyáltalán, apu meg mindig azt mondja hogy csak legyek kitűnő és akkor bármilyen lehetőségem lehet... de hát valljuk be nem vagyok az az éltanuló típus. Szóval amit nagyon szeretek az a fényképezés és arra gondoltam hogy talán lehetnék fotós igazából nem tudom hogy tehetségesnek számítok e máshoz képest mert annyira nincs viszonyítási alapom máshoz képest és azt szeretném megtudni hogy van e erre lehetőség Magyarországon mondjuk a dél- dunántúlon vagy a környékén valami fotós suli és hogy szerintetek érdemes lenne e és ha van akkor jövőre milyen faktot kéne választanom. A másik meg amire gondoltam, az az, hogy szülésznőnek és, hogy akkor ahhoz milyen suli kéne? és az hány év?? kell hozzá nyelvvizsga vagy nem és hogy ahhoz biológia (gondolom)és még kell valami nem?? nagyon tanácstalan vagyok de lehet hogy ez még túl korai de már is későnek érzem, nem akarok úgy járni mint a középiskola választásnál ott is az utolsó pillanatban döntöttem és nem is tudtam semmit a suliról... Valaki tudna esetleg segíteni?? tudom hogy bután fogalmaztam vagy ha nem lehet valamit érteni szóljatok

előre is köszönöm


2011. szept. 18. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A fotósok nagyon kreatívak tudnak lenni. Ha nagyon érdekel a fényképezés, és te is ilyen vagy, akkor menj annak. Talán a rajz, ami kellhet ehhez, de nem biztos.

A szülészeknek a biológia és a kémia kell, szóval ilyen faktokat válassz.

Amúgy a www.felvi.hu-n utána tudsz nézni a dolgoknak, és ha regisztrálsz, még pályaorientációs teszteket is tudsz kitölteni.

2011. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ohh köszike :DD
2011. szept. 18. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A fotóshoz nem nagyon tudok hozzászólni, de én szülésznőnek készülök. Ami ehhez kell az a biológia. Mellé még választanod kell egy tantárgyat, általában kémia/fizika/magyar/előkészítő tárgy szokott lenni. A suli 4 éves, ha diplomás szülésznő szeretnél lenni. A ponthatár abszolút nem magas. Nyelvvizsga nélkül is felvesznek, de a diplomához, ha jól tudom egy nyelvből mindenképpen kell. Amúgy is érdemes kicsit ráfeküdnöd a nyelvekre, mert ez a szakma itthon annyira nem elismert. Ezzel szemben például Angliában rengeteget lehet vele keresni, és megbecsült munkának számít.

Neked kell eldöntened, hogy melyik vonz jobban.

Ha van rá lehetőéged, mutasd meg egy profi fotósnak a képeidet, ő talán tudna értelmes véleményt mondani.

2011. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2011. szept. 19. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!