Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika érdekel, szakközép...

Informatika érdekel, szakközépbe menjek vagy gimibe? (Infó lent)

Figyelt kérdés
"Rossz" tanuló vagyok 2-3 as átlaggal (inkább 3-as). De járni fogok előkészítőre is meg minden, most nagyon belefogok húzni. 8.-os vagyok, és nem tudom hogy mi legyen. Informatika érdekel, de nem vagyok benne biztos. Egyetemre szeretnék menni... [Mi legyen?]. Egyszerűen képtelen vagyok dönteni és kitartásom is alig van a jobb tanuláshoz. Segítsetek.. :(
2011. szept. 18. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szakközépbe menj, enyhébb az érettségi követelmény is enyhébben állnak hozzá a tanárok is. Lehet egy sima gimiben "meghalnál"
2011. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha bejutnák a Neumann János-ba onnan fölvennének egy jófajta egyetemre? Fölhúznám magam 4esre az fix.
2011. szept. 18. 22:19
 3/8 A kérdező kommentje:

De fölvennének nem?

A gimibe

2011. szept. 18. 22:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert nagyon egyetemre akarok menni
2011. szept. 18. 22:26
 5/8 anonim válasza:
én gimnáziumba járok, 0. angolra, de itt heti 4 infó óra van, és két év múlva már előre hozott érettségit lehet kérni. szóval attól is függ, hogy milyen osztályba mész.
2011. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a szakközepet javasolnám. Érettségi szempontjából ugyan nincs különbség (központi érettségit írnak ugyanis mindenhol), viszont egy jó szakközépből is ugyanúgy lehet egyetemre, főiskolára menni, mint gimiből (ez ugyanis nagyban függ az egyéni hozzáállástól).
2011. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szó sincs róla, hogy enyhébb lenne az érettségi követelmény, mivel egyféle érettségi van Magyarországon. Félrevezető tanácsokat ne adjunk, ha nem muszáj.
2011. szept. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha gimibe később egyetemre akarsz menni ne "nákolj". Elég bénán hangzik ha egyetemen valaki megszólal hogy tudnák, meg az "az miatt". Elég tájszólásos és parasztosan hangzik. Ha tényleg ennyire egyetemre akarsz járni akkor tanulj meg rendesen beszélni tájszólás nélkül.

A gimi azért jó, mert nehezebb elvileg jobban felkészít az érettségire, de semmi másra még az életre sem. A szakközép pedig gyengébb, lehet lenne még egy szakmád is és jobban az életre tanít, elvileg kevésbé készít fel az érettségire.

2011. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!