Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt szintű informatika...

Az emelt szintű informatika érettségi szóbeli részéről lenne szó: megkerestem a követelményeket és abszolút ugyanaz, mint közép szinten. Ez hogy létezik?

Figyelt kérdés
Ugyanazt kell tudni mint a középnél, csak alaposabban? És hogy hogy nincsen külön info emelt szintű szóbeli felkészítő könyv? HELP!
2011. okt. 15. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan jópár éve érettségiztem, de csináltam közép- és emelt szintű érettségit is, és nagyon nem ugyanazt kérték. Járj utána alaposabban a témának, mert lehet, hogy valamit rosszul írtak ki. Nem hiszem, hogy ugyanazok a témakörök lennének.
2011. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanazt, sokkal alaposabban. A hardvernél van egy kis többlet, és nem véletlenül 20 perc a szóbeli.


"A középszintű érettségi anyagának meghatározásához elsődleges szempont, hogy a követelmények olyan

ismereteket és képességeket tartalmazzanak, amelyek segítik az eligazodást és a munkába állást az információs

társadalomban.

Az emelt szintű érettségi anyagát ezen kívül meghatározzák az egyetemek és főiskolák informatikai szakjain várt

tudás- és képességigények.

Az emelt szint a középszint követelményeit magában foglalja, de azokat magasabb szinten kéri számon, továbbá

kiegészül a felvételihez szükséges tudásanyaggal is."

2011. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Könyv talán azért nincsen, mert senki nem írta meg. Talán mert nem különbözik annyira. Sajátítsd el a középszintű könyvek anyagát, és nézz utána a többinek az interneten, ez emelt szinten már elvárható.
2011. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már régen csináltam (2008-ban), de akkor ég és föld volt a különbség a közép és emelt között. Írásbeli igencsak eltér, de a szóbeli (mert ugye ezt kérdezted), hát látszólag ugyanazok a témák voltak, de:

- Rendszerint mélyebben el kellett mondani a dolgokat.

- Komolyabban belekérdeztek dolgokba.

- Ha mutatni kellett valamit, akkor legtöbbször parancssor.


Külön tényleg nem volt felkészítő könyv, mondjuk ami nekem volt, az annyira nem ment bele az emelt részébe, annak szépen utána kellett nézni. (Ha egyetemre / fősulira mész, ott majd állandóan ezt kell csinálni - dehát ez ilyen:) )


Mindenesetre a szóbelivel nem volt gondom, az írásbelit sikerült anno elcsesznem, de utólag nézve röhejes (bár excelből megbuknék megint:D )

2011. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2011. okt. 22. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!