Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013-ban érettségizők. Ti...

2013-ban érettségizők. Ti hogyan készültök az emelt kémiára, bioszra (orvosi, gyógyszerészeti)?

Figyelt kérdés

milyen könyveket használtok, jártok külön órára?

stb

17/L


2011. szept. 20. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

ne vedd rossz néven, de én legalább egy tucat ilyen kérdést feltettem és még több ilyenre válaszoltam, használd a keresőt és mindent megtudsz :)

2011. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én ugyan nem 2013-ban érettségizem, ami azt illeti ezen a megpróbáltatáson már túl vagyok :D de idén nem jött össze az orvosi, meg sem próbáltam, se kémia se biosz értettségi, úgyhogy ezek jövőre várnak rám :)

Szerencsém van, mert olyan OKJ-ra járok (gyógyszertári asszisztens), ahol keményen nyomják a kémiát, illetve a 3-os biosz anyagot mikrobiológia és anatómia néven, úgyhogy ennyivel is könnyebb dolgom van. A kémia tanárom, aki nem mellesleg középsuliban is tanít, nagyon ajánlotta a Mozaiknak ezt a legújabb kiadását, amolyan összefoglaló 11-12-es gondolom faktra készült. Benne van a szervetlen kémia is, úgyhogy nagyon meg van vele elégedve én azt most szerzem be. Plusz Ötösöm lesz kémiából is nagyon jó. Villányinak van ez az összefoglalója középiskolásoknak, hát eredetileg ezt vettem meg, de ha tanácsolhatok valamit, TE SEMMIKÉPPEN SE VEDD MEG! Iszonyatosan unalmas és monoton, konkrétan 0 ábrával, nem színes. Akkor inkább mindenképpen ez a Mozaik , amit említettem.


Bioszra meg már tanulok, a biokémiával már végeztem, most sejtbioszt tolok, egyrészt a Lénárdos könyvekből (ez főleg az ábrák miatt), másrészt saját jegyzetből. De vettem egy összefoglalót és egy olyan könyvet, amiben kiegészítő témakörök vannak. Plusz a Mozaikos könyveket egy átnézés erejéig kölcsön kapom egy leányzótól :D És megint szerencsém volt, mert valakitől kaptam egy halom feladatgyűjteményt a bioszhoz, ugyan a nagy része ilyen régebbi, még 2004 előtti kiadású, de gyakorlásnak tökéletes!!! Ha van könyvár a közelben, akkor mindenképpen nézz ott körül, hátha valamit be tudsz onnan szerezni, nem érdemes ezekre túl sok pénzt költeni

2011. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!