Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi vagy gyógyszerészeti?...

Orvosi vagy gyógyszerészeti? Nem tudok dönteni, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Pici korom óta orvos szeretnék lenni, de egyre jobban tetszik a gyógyszerészet is. Tulajdonképpen így is úgy is az orvosi tetszik jobban, de félek az új törvények miatt. Mindig is külföldre vágytam, nem csak mint orvos, akkor is oda mennék ,ha kukás lennék. De, ha bevezetik ezt a törvényt, akkor itt ragadok, amit semmiképpen sem szeretnék. És ugye az évek miatt is aggódom. Lány vagyok, ezért nekem nem mind1, hogy mennyi időt töltök az egyetemen illetve a rezidens képzésen. Mit gondoltok? (csak a kérdése válaszoljatok, köszi)
2011. szept. 24. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg az új javaslatok alapján tök mindegy mit választasz, X évet le kell dolgoznod itt. Tehát a röghöz kötés a gytk-ra is érvényes lesz.


Ha tényleg ekkora álmod az orvosi és szívvel-lélekkel tudnád csinálni, akkor válaszd azt. Lehet hogy tíz év múlva már minden más lesz (vagy nem), és egész életedben bánni fogod, hogy akkor másképp döntöttél.

2011. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
óha, hát én ezt nem is tudtam, hogy gyógyszerészetire is vonatkozik, köszönöm a felvilágosítást! Amit írtál, azt jogosnak érzem, lehet tényleg bánnám.
2011. szept. 24. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Haha. Ráadásul nem csak gyógyszerészre, hanem gyakorlatilag az összes szakmára. Konkrétan olyan formában, h. szerződést kötsz az egyetemeddel, h végzés után 7-15 évig itt dolgozol ( közben kijárhatsz külföldre, de adott időn belül le kell ezt dolgoznod ). Ha rögtön külföldön állsz munkába, vissza kell majd fizetned a taníttatásod. Ez persze eddig tervezet, és lehet, most én is pontatlan voltam, de végül is elképzelhető, hogy ez lesz. Igazából ha külföldön dolgozol, akkor nem hiszem, hogy olyan sok évbe telne visszafizetni a költségeket, főleg olyan magas fizetéssel(relatíve), amivel az orvosokat illetik.
2011. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Igazából a gyógyszerész olyan szempontból előnyös csak, hogy ez itthon még élhető keresetű szakmának számít ill. nagyon meg is gazdagodhatsz belőle (magángyógyszertár pl.), de persze ez sem szabályszerű. Az orvosoknak nagyon sokba van magánrendelőt nyitni és összességében nehéz felküzdeniük magukat elismert szakemberré.
2011. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben gyógyszerésznek mennék, nyugodt és szép szakma. Mellesleg dr. címet kapsz csakúgy, mint az orvosi szakon.
2011. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
A dr rang kulon vizsgaval elerheto. Gyogyszeresznek.
2013. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!